TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krokiew

Krokiew - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Krokiew: Hlídač pokojů
Krokiew Mapa Mapa hotelů Krokiew

Doporučené hotely Krokiew


Zobrazit všechny »


Krokiew: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Krokiew Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Krokiew a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Wole Oko7km
Mały Staw Polski9km
Mořské oko11km
Mlynářka13km
Satan14km
Svinka18km
Gerlachovský štít17km
Skalnatá chata22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 13:05:02, Nadmořská výška: 1194m

Krokiew je dvouvrcholový štít na polské straně Tater, velmi blízko Zakopaneho , na jihu Polska . Nachází se mezi údolími Bystré a Bialego. Na jeho svazích je vybudovaný komplex skokanských můstků.

Turistická oblast a mnišský řád albertínů

Krokiew je pokryta hustými lesy, které obývá mnoho divoké zvěře, včetně jelenů, veverek, medvědů, tetřevů a tetřívků obecných. V letech 1908 – 1934 se na sever od Krokwie těžil za německé okupace kámen. Sovětší vůdci zde zase v padesátých letech těžili uran. Vrcholek není běžně turistický přístupný, ale přes sjezdovky vedou turistické trasy. Černá trasa vede z Kuznic přes Przelecz Bialy a dále do Doliny Bialego a Srniej Skaly. Pěší túra trvá asi 1 hod a 25 minut. Žlutě značená trasa vede od kláštera albertínek v Kalatówkách do kláštera albertínů na Spiacej Góre. Tato cesta trvá 40 minut. Řád albertínek založil v roce 1891 Adam Chmielowski přímo v Zakopanem, v odkazu na život a dílo Františka z Assisi.

Doprava

Na vrchol Krokwie vede cesta ze severního Krakova přes Zakopane. Krakov je od Krokwie vzdálen 109 kilometrů. Cesta vám potrvá asi 2 hodiny. Po výjezdu z Krakova , přes Zakpanskou, pokračujte po silnici 7/ E 77 na jih přes Myślenice a Nowy Targ . Po několika kilometrech vás táž silnice dovede do Zakopaneho, odkud budete pokračovat směrem na Male Zywcanskie.

Ubytování

V oblasti se můžete ubytovat přímo v Zakopanem, například v penzionech Anna Maria, Kwatera, Nad Potokiem, Astoria či Hotel Belvedere. Všechny se nacházejí v jižní části Zakopaneho


Informace a fakta

GPS: 49.2627, 19.958
Nadmořská výška: 1194 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:53:37

Krokiew: Recenze

Krokiew prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3