TIXIK.cz » Národní parky » Česká republika » Královéhradecký kraj » Trutnovsko » Krkonošský národní park

Krkonošský národní park - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Krkonošský národní park: Hlídač pokojů
Krkonošský národní park Mapa Mapa hotelů Krkonošský národní park

Související témata

Krkonošský národní park: Fotografie

Doporučené hotely Krkonošský národní park


Zobrazit všechny »Krkonošský národní park: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Krkonošský národní park Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Krkonošský národní park a doprava, Bankomaty, Parkování
Rudawy Landscape ParkNárodní parky23km
Přírodní rezervace Nová LoukaNárodní parky36km
Bóbr Valley Landscape ParkNárodní parky33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Národní parky, Alternativní názvy: Národní park Krkonoše, Aktuální čas: 01:02:40, Nadmořská výška: 1392m

Krkonošský národní park (KRNAP) je nejstarším národním parkem České republiky. Nachází se v severovýchodní části Čech při hranici s Polskem a zasahuje až do Polska, kde se nazývá Karkonosze. Krkonošský národní park zabírá území o rozloze téměř 55 000 ha a byl vyhlášen roku 1963. Ve znaku má přísně chráněný hořec tolitovitý, který se na jeho území hojně vyskytuje. Většinu území národního parku tvoří pohoří Krkonoše s nejvyšší horou České republiky – Sněžkou (1602 m) . Krkonošské pohoří je starohorního až prvohorního stáří, to znamená až miliardu let staré. Při pozdějším, takzvaném hercynském vrásnění, došlo k významnému procesu, kdy do jádra starohorních krystalických břidlic vniklo žulové magma a vytvořilo krkonošský žulový masív o mocnosti až 5 km. Konečnou podobu Krkonoš utvořilo až čtvrtohorní zalednění. Krkonošský národní park je bohatý na takzvané endemity, což jsou organizmy, které se nevyskytují nikde jinde na světě. Nachází se zde také takzvané glaciální relikty – organizmy, které zde dokázaly přežít od poslední doby ledové. Zejména pro tyto kvality byl Krkonošský národní park roku 1992 vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO. Krkonošský národní park je pro turisty nejlákavější zejména v oblasti Sněžky, na kterou vede lanová dráha z města Pec pod Sněžkou. Nádherná procházka je též Obřím dolem, kde můžeme spatřit mnoho vzácných druhů rostlin a menších vodopádů. V Obřím dole je také vstup do zpřístupněného důlního díla a to u bývalé boudy Kovárna. Lístky je však nutné zakoupit předem v galerii Veselý výlet v Peci pod Sněžkou. Krkonošský národní park se stal také vyhledávanou lokalitou pro lyžaře, kterým nabízí množství lyžařských středisek s půjčovnami a školami lyžování a také velkým množstvím upravených jezdeckých tratí.

Charakter parku

horský

Aktivity

cyklistika
horská kola
jízda na koni
turistika

Jaké přírodní útvary v parku najdeme?

hory
lesy
řeky
skály


Informace a fakta

GPS: 50.7065, 15.6464
Nadmořská výška: 1392 m
Datum vzniku: 1963
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 13:47:14

Krkonošský národní park: Recenze

Krkonošský národní park prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Špindlerův Mlýn (3.4km)Pec pod Sněžkou (6km)Strážné (5km)Benecko (8km)Vítkovice (9km)Černý Důl (9km)Vrchlabí (9km)Rokytnice nad Jizerou (14km)Horní Maršov (13km)

Webmap: 1 2 3