TIXIK.cz » Regiony » Krkonoše

Krkonoše - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Krkonoše: Hlídač pokojů
Krkonoše Mapa Mapa hotelů Krkonoše

KrkonošeKrkonoše

Související témata

Krkonoše: Fotografie

Doporučené hotely Krkonoše


Zobrazit všechny »


Krkonoše: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Krkonoše Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Krkonoše a doprava, Bankomaty, Parkování


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 20:37:54, Nadmořská výška: 1012m, WWW stránky:

Krkonoše jsou pohraničním pohořím mezi Českou republikou a Polskem . Na polském území se nazývají Karkonosze. Nejvyšším vrcholem Krkonoš je Sněžka (1602 m) , nejvyšší hora v celé České republice. Krkonoše jsou vyhlášenou turistickou oblastí. V létě jsou oblíbenou destinací pro turistiku a cykloturistiku, v zimě především díky vynikajícím sněhovým podmínkám a lyžování. V České republice i v Polsku je spadá území Krkonoš pod zvýšený režim ochrany přírody. Na české strany byl vyhlášen Krkonošský národní park zabírající 547 km2 a na polském území Karkonoski Park Narodowy o rozloze 56 km2.

Aktivity

Krkonoše jsou mezi turisty populární především díky možnostem rekreačních aktivit a díky přírodním krásám. Celé pohoří je propleteno hustou sítí turistických tras. Mnohé jsou vhodné spíše pro fyzicky zdatnější jedince, ale dají se zde vybrat i méně náročné cesty. Z vrcholů většiny krkonošských hor je velmi pěkný výhled. V zimě jsou celé Krkonoše doslova zaplaveny lyžaři. Lyžařská střediska se svou kvalitou řadí k evropskému průměru. Pro běžecké lyžování jsou zde upravovány stovky kilometrů tras.

Sněžka

Zřejmě nejnavštěvovanější místo Krkonoš je nejvyšší česká hora Sněžka . Přes Sněžku prochází česko-polská hranice, proto je nejvyšším vrcholem české i polské části Krkonoš. Vede zde i rozvodí řek Labe a Odry, tedy rozvodí Severního a Baltského moře. Na vrcholu Sněžky se nachází kaple svatého Vavřince ze sedmnáctého století a Polská bouda fungující jako meteorologická stanice a restaurace. Turisté se mohou na Sněžku dostat pomocí sedačkové lanovky, která sem jezdí z Pece pod Sněžkou . Na nejvyšší české hoře se nacházejí sjezdovky, ke kterým je přístup z okolních měst. Nejvýznamnější středisko je Lyžařský areál Pec pod Sněžkou .

Lysá hora

Dalším oblíbeným vrcholem je Lysá hora . Z lyžařského střediska Rokytnice nad Jizerou je možnost dopravy lanovkou. Lanovka je v provozu pouze v zimě, kdy je nápor návštěvníků největší díky lyžařskému středisku. V létě mohou turisté vystoupat na horu po některé z mnohých značených cest. Přímo na vrchol je však přístup zakázán, protože leží v první zóně národního parku.

Černá hora

Lanovka vede i na Černou horu na východě Krkonoš. Nástupní stanice je ve městě Janské Lázně . I tento vrchol patří mezi oblíbená lyžařská střediska. Na Černé Hoře se nachází velké množství sjezdovek všech stupňů náročnosti. Na relativně rozlehlém vrcholu se vedle stanice lanovky nachází i hotel, televizní vysílač a rozhledna.

Pramen Labe

Pramen Labe patří mezi nejnavštěvovanější místa v Krkonoších. Je však pouze symbolickou turistickou atrakcí. Skutečný pramen se totiž nachází o něco dále a z důvodů ochrany přírody je návštěvníkům nepřístupný. To však nic neubírá kouzlu tohoto místa. Právě zde totiž začíná svou pouť jedna z nejvýznamnějších evropských řek. Pramen Labe se nachází na Labské Louce nedaleko hory Violík. Najdeme zde skruž s vodou představující pramen, do nějž lidé hází mince pro štěstí. Vedle,stojí zeď se znaky všech větších měst, jimiž Labe protéká.

Mumlavský vodopád

Za vidění stojí Mumlavské vodopády u zimního střediska Harrachov, na řece Mumlavě. Jedná se o zajímavý jev, ve kterém řeka překonává vysoký skalní stupeň a dopadá do hluboké prohlubně vymleté činností vody. Prakticky po celém toku Mumlavy můžeme najít prohlubně zvané „obří hrnce“, které jsou vytvořené a uhlazené rychlým pohybem vody.

Lyžování v Krkonoších

Vedle zmiňovaných středisek na Sněžce, Lysé hoře a Černé hoře najdeme kvalitní lyžařské terény téměř v celých Krkonoších. K nejoblíbenějším z nich patří Ski areál Harrachov , Skiareál Špindlerův Mlýn , Rokytnice nad Jizerou a Vítkovice. Celé Krkonoše nabízejí výborné podmínky pro běžecké lyžování, místní trasy jsou velmi kvalitně upravovány.

Města a turistické služby

Nejznámější turistická střediska v Krkonoších jsou Rokytnice nad Jizerou, Harrachov, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, na polské straně potom Szklarska Poręba , Karpacz , Kowary a dobře dostupná je i Jelenia Góra . Všechna střediska disponují dostatkem ubytovacích kapacit a ve většině z nich se nacházejí turistická informační centra.


Informace a fakta

GPS: 50.7001, 15.6335
Nadmořská výška: 1012 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-12 00:45:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.krkonose.eu

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: cyklovýlety, lyžování, snowtubing, rybaření, golf, zorbing
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: lidová architektura, přírodní zajímavosti, skály, rašeliniště, poutní cesty

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Krkonoše: Recenze

Krkonoše prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Špindlerův Mlýn (3.4km)Strážné (4.3km)Pec pod Sněžkou (7km)Benecko (7km)Vítkovice (8km)Vrchlabí (8km)Černý Důl (9km)Rokytnice nad Jizerou (13km)Janské Lázně (13km)Horní Maršov (14km)Jilemnice (14km)Svoboda nad Úpou (15km)Vysoké nad Jizerou (16km)Paseky nad Jizerou (17km)Harrachov (16km)Rudník (15km)Mladé Buky (18km)Žacléř (20km)Kořenov (20km)Horní Polubný (22km)Hostinné (19km)Tanvald (23km)Desná (24km)Semily (24km)Pilníkov (23km)Trutnov (25km)Smržovka (28km)

Webmap: 1 2 3