TIXIK.cz » Města » Krk

Krk - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Krk: Hlídač pokojů
Krk Mapa Mapa hotelů Krk

KrkKrk

Související témata

Satelitní mapa Krku, Krk: Fotografie

Doporučené hotely Krk


Zobrazit všechny »


Krk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Krk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Krk a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:01:42, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
lesy

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

poznávání historie
festivaly
příroda
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
romantiku
paragliding

Business travel (průmysl)

hudební
IT

Aktivity

paragliding
potápění
rybaření

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 45.0251, 14.5715
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:32

Krk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 192011-08-24 09:37:06
Krk je největší letovisko stejnojmenného chorvatského ostrova . Nachází se na jihozápadním pobřeží, kde je chráněn před chladným větrem, tzv. bórou.

Pohledy do historie

Městečko Krk se může pyšnit malebným historickým centrem, které je obehnáno hradbami. V minulosti byl totiž Krk často dobýván nájezdníky, a proto se v okolí města nachází ještě mnoho dalších pevností a pozůstatků hradeb.

Památky a kultura

Po původních obyvatelích Liburnech zůstaly na některých kopcích v okolí Krku opevněná hradiště (tzv. gradiny) . Částí opevnění je též starobylá věž Kamplin, která pochází z počátku 12. stol. Nejvýznamější historická památka města Krk je katedrála Panny Marie (Sveta Maria) rovněž z 12. století. V jejím interiéru si můžete prohlédnout krásné sloupové hlavice, starobylou dřevěnou kazatelnu a kapli s gotickou síťovou klenbou. Krk byl sídlem biskupů již od 4. stol, o čemž svědčí biskupský palác, který má sbírku vzácných obrazů italských umělců. Další pozoruhodná církevní památka je starobylý předrománský kostelík sv. Donata 4 km za městečkem Krk . To vše a zejména majestátní opevnění se třemi branami vytváří malebnou středověkou atmosféru města. V létě je Krk sídlem mnoha divadelních a operních představení. Koná se tam také mnoho slavností s historickou tématikou a se zábavnými soutěžemi.

Pláže

Krk je oblíbený i u milovníků krásného moře. Pláže a moře v okolí bývají pravidelně oceňovány „Modrou vlajkou“ pro svoji čistotu. Nejlepší podmínky pro koupání najdete v zátoce Dražica. Nabízí pěkné oblázkové pláže, dobrý vstup do vody a borové háje, jež poskytují příjemný stín. Městečko Krk má dobré zázemí pro vodní sporty, zejména pro jachting, vodní lyžování a potápění.

Města a obce v okolí

KrkPunat (4.6km)Vrbnik (10km)Stara Baška (11km)Malinska (11km)Cres (15km)Dobrinj (12km)Baška (16km)Šilo (15km)

Webmap: 1 2 3