TIXIK.cz » Města » Norsko » Møre og Romsdal » Kristiansund

Kristiansund - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kristiansund: Hlídač pokojů
Kristiansund Mapa Mapa hotelů Kristiansund

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Penziony v Kristiansundu, Satelitní mapa Kristiansundu, Kristiansund: Fotografie

Doporučené hotely Kristiansund


Zobrazit všechny »Kristiansund: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kristiansund Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kristiansund a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Norsk KlippfiskmuseumMuzea0.2km
Kristiansund rådhusRadnice0.4km
Atlanten StadiumStadiony2km
Omsund BridgeMosty5km
Letiště KristiansundLetiště5km
Byskogen CampingKempy5km
Freifjord TunnelTunely10km
Hestskjær LighthouseMajáky12km
Grip LighthouseMajáky15km
Gjemnessund BridgeMosty16km
Bergsøysund BridgeMosty16km
Straumsund BridgeMosty17km
Torvik valleyÚdolí22km
ReinsfjelletHory22km
Litle TrollvatnetJezera26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:55:36, Telefon: +47 71 57 40 00, WWW stránky:

Kristiansund je přímořské město v Norsku , ležící v oblasti Severních fjordů. Pobřeží je zde velmi členité a město se rozprostírá celkem na třech ostrovech. Kristiansund najdeme asi 140 km západně od Trondheimu . Ve městě žije kolem 17 000 obyvatel.

O městě

Kristiansund je typickým přímořským norským městem. Zdejší život byl spojován především s rybolovem, konkrétně lovem tresek a sušením ryb. V dnešní době už není rybolov tak oblíben a také množství ryb ve zdejších vodách stále ubývá. Dnešní Kristiansund je poklidné městečko, kde je několik zajímavostí a především krásná okolní příroda.

Zajímavosti

Město Kristiansund leží na třech ostrovech Innlandet, Nordlandet a Gomelandet. Ostrovy jsou mezi sebou propojeny pomocí mostů, dopravovat se mezi nimi můžete ovšem také pomocí loděk. Stará čtvrť města Kristiansund leží na části jednoho z ostrovů – Innlandet. Zde najdete krásné domy ze 17. století. Vyhlášená je také 300 let stará kavárna Dødeladen Café. Další zajímavostí města Kristiansund je na první pohled nikterak zvláštní mohutná budova Festiviteten. Pochází z roku 1914 a najdeme ji v centru. Uvnitř budovy se ale nachází krásný secesní interiér a slouží také jako divadlo a pro představení opery. Milovníci lodí by pak měli ve městě Kristiansund navštívit doky Mellemværftet. Kromě množství lodiček jsou zde také pozůstatky původní loděnice a kovárny. Milovníkům historie nabídne Kristiansund několik muzeí. Tato muzea sídlí většinou ve zdejších historických budovách. Vstup je pro veřejnost, co se otevírací doby týče, značně omezen. V informační kanceláři si však lze zjistit otevírací hodiny.

Praktické informace, ubytování

Díky přístavu je ve městě mnoho typických rybářských restaurací a kaváren. Mezi vyhlášené rybí restaurace se řadí Smia Fiskerestaurant a Sjøstjerna. Ubytovat se v Kristiansundu můžete v některém z místních hotelů nebo v soukromí. Pro méně náročné je zde k dispozici Atlanten Camping. Kemp je velmi dobře vybaven a najdete ho kousek od centra.

Doprava

Do města se nejjednodušším způsobem dopravíte letecky. Nejbližší letiště je v Kvernbergetu na ostrově Nordlandet. Denně sem létají a odlétají letadla do Osla a také Bergenu a Trondheimu . Další možností je lodní doprava, kdy trajekt pluje až do Kristiansundu. Pro pohyb po městě se dá využít městská hromadná doprava nebo také menší trajekty. Díky těm je zajišťována doprava mezi ostrovy, na nichž se Kristiansund rozkládá. Jezdí v půlhodinových intervalech. Můžete také trajektem obeplout celé město kolem dokola, okruh trvá asi 20 minut.

Plusy

pobyty u moře

Proti

často prší

Vhodné pro

umění
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
skydiving

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

skydiving
kayaking
horská kola
inline bruslení
potápění
rybaření
surfování
rafting


Informace a fakta

GPS: 63.1094, 7.7265
Nejbližší letiště: Letiště Kristiansund
Pobřeží: Norské moře, 19 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://kristiansund.kommune.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kristiansund: Recenze

Kristiansund prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kristiansund

Webmap: 1 2 3