TIXIK.cz » Města » Kremže

Ubytování Kremže

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kremže: Hlídač pokojů
Kremže Mapa Mapa hotelů Kremže

Související témata

Satelitní mapa Kremže, Penziony v Kremži, Luxusní ubytování v Kremži, Apartmány v Kremži, Kremže - počasí, Kremže: Fotografie

Doporučené hotely Kremže


Zobrazit všechny »Kremže: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kremže Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kremže a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:30:51, WWW stránky:

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
blízko cyklostezky
blízko turistické stezky

Proti

horší dopravní dostupnost
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
noční život
studium
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

historické centrum

Aktivity

jízda na koni
rybaření

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 48.4092, 15.6141
Nadmořská výška: 195 m
Vzdálenost do hlavního města: Vídeň, 60 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:29:43

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.krems.gv.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, blízko cyklostezky, blízko turistické stezky, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kremže: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702010-10-06 13:50:41
Kremže je jedno z nejhezčích větších měst na Dunaji v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Dolní Rakousko, na soutoku řeky Kremže a Dunaje, cca 60 km od Vídně . V současnosti zde žije okolo 30 000 obyvatel. Kremže láká návštěvníky na své památky a výborné víno.

Doprava

Kremže je nejlépe dostupná autem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Vídni . Autem se sem dostanete po silnici č.37, silnici S33 a silnici č. S5 a č.3. Z Kremže se také lehce dostanete vlakem na vídeňské nádraží Franz Josefs Bahnhof. Ve městě si také můžete pronajmout případně auto. Půjčovna se nachází v ulici Wachauer Strasse 30. Pronajmutí auta na den vás vyjde na cca 50 EUR. Pokud by jste si chtěli auto zarezervovat předem, klikněte ZDE . Po městě se dá nejlépe pohybovat buď pěšky, autobusem č.1 nebo na kole. Kola si můžete půjčit např. ve zdejším kempu ÖAMTC Donau Camping. Zastávka lodí je jinak poblíž Donaustrasse, cca 2 km západně od vlakového nádraží.

O městě Kremže

Kremže je malebné město, které se skládá ze tří částí - Kremže, menší část Stein a předměstí Und. Historické centrum města se rozkládá kolem pěších ulic Obere a Untere Landstrasse. Před prohlídkou města je vhodné zastavit se v místním informačním centru, které se nachází ulici Undstrasse 6. Zde vám dají mapku s vyznačenou trasou, která vede po nejzajímavějších místech města Kremže. K dispozici je tu také kulinářský průvodce, který vás případně provede po okolních vinicích. Město a přilehlé okolí má totiž dlouhou vinařskou tradici. Zajímavostí ale také je, že se tu v minulosti vyráběla známá kremžská hořčice. Ta původně opravdu pochází odtud. Bohužel v současnosti se už zde nevyrábí. Nejbližší závod na výrobu kremžské hořčice se nachází ve Vídni.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti ve městě Kremže patří barokní Kamenná brána (Steiner Tor) , která pochází z 15. století a farní kostel sv. Víta. Ten byl původně románský, ale byl přestavěn v gotickém stylu. Zajímavou stavbou je také bývalý dominikánský klášter, ve kterém dnes sídlí Weinstadt Museum, které představuje historii výrobý zdejšího vína. Pokud by jste chtěli navštívit další muzea, vydejte se do části města Kremže zvané Kunstmeile. Zde se nachází hned několik zajímavých muzeí. Mezi ty nejzajímavější patří Muzeum karikatur a umělecké centrum Kunsthalle, kde se konají malé, ale netypické výstavy. Nedaleko odsud se pak nachází zdejší univerzita. Milovníci vína by jistě měli navštívit zdejší městskou vinici Weingut der Stadt Krems. Ta dává ročně více než 200 000 lahví, z nichž 90 procent je Riesling, Veltliner a Grüner. Samozřejmostí jsou ochutnávky zdarma a možnost zakoupení vína domů. A věřte, že je o co stát. Jelikož Kremže je již po dlouhou dobu centrem výroby vína. K nejnavštěvovanějším náměstí patří Schürenplatz a Rathausplatz, které jsou ideálním místem k večerním romantickým procházkám. Cestou po nich narazíte i na krásný barokní dom Mazzetihaus a Steiner Rathaus z 18. století.

Turistické služby

Kremže disponuje širokou nabídkou ubytování. V létě je vhodné si ubytování zarezervovat včas dopředu. Základní nabídku ubytování naleznete ZDE . Nechybí tu ani dobře vybavený kemp - ÖAMTC Donau Camping. Samozřejmostí ve městě Kremže je dostatek velmi kvalitních stravovacích zařízení. Mezi ty nejlepší patří moderní studentská restaurace Filmbar im Kesselhaus, útulná restaurace Gasthaus zum Elefanten, kde můžete ochutnat např. štýrské kuře s fazolemi a dýňovým olejem a restaurace Mörwald Kloster Und, kterou vlastní slavný Toni Mörwald a která patří k nejlepším v celé oblasti Wachau. specialitou této restaurace jsou holubí prsa. Rychlé občerstvení a dobré pivo pak nabízejí v hospodě Piano.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. To dokazuje nález z roku 2005, kdy tu byl nalezen dětský hrob starý přibližně 27 000 let. První zmínka o městě Kremže pochází z roku 995.

Města a obce v okolí

KremžeDürnstein (7km)Senftenberg (7km)Gobelsburg (8km)Grafenegg (10km)Langenlois (8km)Feuersbrunn (13km)Spitz (16km)Herzogenburg (15km)