TIXIK.cz » Města » Kremnica

Ubytování Kremnica

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kremnica: Hlídač pokojů
Kremnica Mapa Mapa hotelů Kremnica

Související témata

Satelitní mapa Kremnice, Kremnica - počasí, Kremnica: Fotografie

Doporučené hotely Kremnica


Zobrazit všechny »Kremnica: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kremnica Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kremnica a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:22:12, Nadmořská výška: 557m, Telefon: +421 45/674 25 04, WWW stránky:

Plusy

klid
blízko turistické stezky

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
aktivní dovolenou
slavnosti
sportovní turistiku

Zajímavosti

politické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 48.7046, 18.917
Nadmořská výška: 557 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:01:30

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kremnica.sk/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, blízko turistické stezky, rovinaté okolí, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kremnica: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:24:05
Kremnica je historické město s bohatou hornickou a mincířskou tradicí na Slovensku . Leží v centrální části země v Kremnických vrších v nadmořské výšce 561 m. Nedaleko města Kremnica se nachází geografický střed Evropy . V současné době žije ve městě přibližně 6000 obyvatel.

Ražba mincí

Za vlády uherských králů byla Kremnica svobodným královským báňským městem. Zlato a stříbro se zde těžilo od 10. století. Razily se zde tzv. kremnické dukáty - jedny z nejhodnotnějších mincí v Evropě . V Kremnici se také razily československé a následně i slovenské mince. Mincovna v Kremnici je významná také proto, že funguje nepřetržitě od svého založení ve 14. století až dodnes.

Kremnické památky

Kremnica je skutečně bohatá na historické památky. Dominantou města Kremnica je areál městského hradu . V areálu si můžete prohlédnout dvojlodní kostel sv. Kataríny z poloviny 15. století, městský hrad z 13. století a jeho obranný systém, Karner sv. Ondřeje z poloviny 13. století (románská rotunda s dochovanou kostnicí) a malou hodinovou věž ze 14. století. Od roku 1970 je areál hradu národní kulturní památkou. Za zmínku stojí také radnice ze 14. století, Banícká bašta, socha Immaculaty z let 1760 - 1765, městský dům z roku 1441 či římsko - katolická fara ze 14. století.

Muzea

V Kremnici můžete také navštívit Muzeum mincí a medailí, které spravuje Slovenská národní banka, mincovnu s expozicí strojů, na kterých se razily mince, expozici dějin lyžování či Báňské muzeum ve štole Andrej.

Města a obce v okolí

KremnicaŽiar nad Hronom (13km)Banská Bystrica (17km)Hronsek (19km)Sliač (19km)Sebedražie (22km)Prievidza (23km)Zvolen (21km)Staré Hory (21km)

Webmap: 1 2 3