TIXIK.cz » Rusko » Moskevská oblast » Kreml

Kreml - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kreml: Hlídač pokojů
Kreml Mapa Mapa hotelů Kreml

Související témata

Kreml: Fotografie

Doporučené hotely Kreml


Zobrazit všechny »Kreml: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kreml Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kreml a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Spasitelova brána0.4km
Diamantová síň v Moskvě0.4km
Puškinův památník0.4km
Fasetová síň Moskva0.4km
Archandělská katedrála v Moskvě0.4km
Tverský bulvár v Moskvě0.4km
Výstaviště Vserosijnyj0.4km
Katedrála Nanebevstoupení v Moskvě0.4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 09:16:26

Kreml, oficiálně Moskevský kreml, je historický opevněný komplex v Moskvě , která je hlavním městem Ruska . Moskevský kreml odděluje Rudé náměstí od čtvrti Kitaj gorod. Spolu s Rudým náměstím a chrámem Vasila Blaženého tvoří centrum města. Kreml je symbolem a centrem celého Ruska . V roce 1990 byl Moskevský kreml zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Tři chrámy

Centrem komplexu je Chrámové náměstí (Sobornaja plošaď) , obklopené 3 nejcennějšími ruskými chrámy (Uspenskij, Archangeljskij, Blagovešenskij) . Další významnou stavbou je zvonice Ivana Velikého, která se pyšní největším zvonem na světě.

Historický vývoj Moskevského kremlu

Kreml se nachází na levém břehu řeky Moskvy, na území zvaném Borovický vrch. V dávných dobách byl Moskevský kreml pouze dřevěnou pevností. Situaci změnil až kníže Ivan Kalita, který nechal ve 14. století postavit první stavby z bílého kamene. Vytvořilo se tak panoráma, které je prakticky stejné, jak ho známe dnes. V roce 1331 se poprvé objevuje záznam o tomto místě jako o Kremlu. V roce 1365 byl Kreml silně poškozen požárem, což vedlo k tomu, že se ještě více staveb začalo stavět z kamene, a ne ze dřeva. V průběhu následujících staletí byly přistavovány další budovy. V 15. století nechal Ivan III. Kreml přebudovat s pomocí italských architektů. Ruští a zahraniční umělci vtiskli neopakovatelnou podobu především okolí hlavního náměstí (Sobarnaja plošaď) . V tomto období vznikl Uspenskij chrám, který je hlavním chrámem Ruska . Právě v tomto chrámu byl v roce 1547 korunován Ivan IV. carem. Za panování tohoto samovládce byl vystavěn i chrám Vasila Blaženého, který je pro svoji nezaměnitelnou podobu považován za dominantu celé Moskvy. Jeho výjimečnost byla akcentována tím, že byl vybudován nedaleko Spaskich vorot, kde se začalo rozvíjet nové centrum města. Kreml ne vždy zažíval jen rozkvět, po roce 1612 tomu bylo právě naopak. Na celý komplex byl žalostný pohled, vše bylo zpustlé a vykradené. Petr I. Veliký přenesl své sídlo z Moskvy do Petrohradu, a Kreml tak ztratil na své důležitosti. Velká pohroma stihla Kreml v době obsazení Moskvy Napoleonem, budovy byly ničeny a zapalovány, poklady uloupeny. V roce 1918 se stala Moska opět hlavním městem.

Sídlo vládců Ruska

Kreml byl sídlem panovníků Ruska a předních představitelů Sovětského svazu. Své osobní pokoje zde měl Lenin i Stalin. Dnes je Kreml sídlem ruské vlády a slouží zároveň jako muzeum, které nabízí různé prohlídkové okruhy. Navštívit můžete všechny tři významné chrámy, nebo zvonici. Pokud se toužíte pokochat poklady ruských carů, drahocennými oděvy, církevními předměty, nebo zbraněmi, navštivte budovu Zbrojního paláce (Oružejnaja palata) . V muzeu je instalována stálá expozice o vývoji architektury Kremlu.


Informace a fakta

GPS: 55.7518, 37.6174
Nadmořská výška: 146 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:27:32

Kreml: Recenze

Kreml prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Moskva (1.1km)Krasnogorsk (19km)Chimki (19km)Mytišči (19km)Balašicha (22km)Odincovo (23km)Nachabino (29km)Puškino (32km)Domodedovo (35km)

Webmap: 1 2 3