TIXIK.cz » Města » Cáchy

Ubytování Cáchy, hotely Cáchy

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cáchy: Hlídač pokojů
Cáchy Mapa Mapa hotelů Cáchy

CáchyCáchy

Související témata

Satelitní mapa Cách, Luxusní ubytování v Cáchách, Apartmány v Cáchách, Levné ubytování v Cáchách, Autopůjčovny v Cáchách, Cáchy - počasí, Cáchy: Fotografie

Doporučené hotely Cáchy


Zobrazit všechny »


Cáchy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cáchy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Cáchách, Plánovač výletů, Cáchy a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:40:51, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 50.7708, 6.1053
Nejbližší hranice: Belgie, 5.3 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:29:11

Cáchy: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:37:30
Cáchy (Aachen) jsou nejzápadnější německé město. Leží na trojmezí Německa ,Nizozemska a Belgie . Z pohledu historie jsou Cáchy jedním z nejvýznamnějších měst v Evropě .

Historie města Cáchy

Ve středověku byly Cáchy sídlem králů a císařů, a také místem, kde probíhaly jejich korunovace a kde zasedaly říšské sněmy. Toto město na úpatí Eifelu bylo kvůli zdejším horkým pramenům oblíbenou rezidencí Karla Velikého, který si zde nechal vybudovat palác.

Historické památky města Cáchy

Největšími historickými skvosty města Cáchy je Katedrála Panny Marie a gotická radnice. Katedrála byla roku 1978 zapsána na Seznam kulturního dědictví UNESCO . Nejvýznamnější částí katedrály je osmiúhlá dvoupatrová kaple z let 796 až 805. Z 12. století se dochovala křížová chodba. Interiér má cenné vybavení. V horním patře se nachází mramorový trůn Karla Velikého. V sousedství katedrály stojí gotická radnice vyzdobená plastikami panovníků a erby. Z gotického opevnění města se dochovaly dvě brány. Ve městě Cáchy najdete také lázeňské domy s lázeňským parkem a klasicistní kolonádou Alžbětina pramene.

Zajímavosti města Cáchy

Ve městě Cáchy sídlí několik zajímavých muzeí. Zeitungsmuseum nabízí expozici věnovanou domácím i zahraničním časopisům a novinám. V Couven-Museu si můžete prohlédnout expozici bytového zařízení z 18. a 19. století.

Města a obce v okolí

Cáchy (0km)Eschweiler (12km)Baesweiler (16km)Hürtgenwald (21km)Aldenhoven (19km)Inden (21km)Birgel (24km)Simmerath (23km)Geilenkirchen (21km)

Webmap: 1 2 3