TIXIK.cz » Krásná Máří

Krásná Máří - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Krásná Máří: Hlídač pokojů
Krásná Máří Mapa Mapa hotelů Krásná Máří

Krásná MáříKrásná Máří

Související témata

Krásná Máří: Fotografie

Doporučené hotely Krásná Máří


Zobrazit všechny »


Krásná Máří: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Krásná Máří Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Krásná Máří a doprava, Parkování


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 02:58:20, Nadmořská výška: 878m

Krásná Máří je známá skalní vyhlídka (900 m.n.m) v Jizerských horách. Její okolí bylo vyhlášeno jako národní přírodní rezervace. Nachází se na severu České republiky nad městem Hejnice. Jedná se o mohutný žulový blok, ze kterého je výborný pohled na údolí Štolpišského potoka, do údolí říčky Smědé, na Frýdlantský výběžek, do Německa a do Polska.

Název Krásná Máří

Název Krásná Máří vznikl podle středověkých dolů na železnou rudu, které se nacházely hluboko pod vyhlídkou, v údolí Štolpišského potoka. Skála je vysoká 18 metrů. V roce 2002 byla vyhlídka upravena. Bylo zde instalováno nové kovové zábradlí, které je kopií původního zábradlí z počátku 20. století.

Přírodní krásy a turistika

Krásná Máří se nachází na severních svazích Jizerských hor. Tato lokalita je vyhlášená mezi turisty i cyklisty. Lesy, žulové skály, potoky a vodopády jsou s nádhernými výhledy oblíbenou kulisou pro aktivní odpočinek. Do národní přírodní rezervace nelze vstupovat mimo vyznačené cesty.


Informace a fakta

GPS: 50.8524, 15.1819
Nadmořská výška: 878 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 18:49:51

Krásná Máří: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-30 17:45:55
Tak tohle je jedna z nejkrásnějších vyhlídek v Jizerkách. Navíc je hned vedle asfaltové cyklotrasy mezi Hřebínkem a Čihadly, takže to je snad opravdu čistý nerozum pokud se tady člověk nezastaví. Z Krásné Máří je vidět pěkně i Bazilika v Hejnicích.
 Aura: 55Recenze: 132010-09-16 18:52:26
Nachází se asi 60 metrů od silnice ze Hřebínku na Čihadla, takže pokud tudy pojedete na kole, určitě si zastavte. Je to opravdu parádní výhled. S kolem se tam nedostanete, protože se musí kousek lézt po skále po schůdkách a přes takový můsteček, lepší ho nechat dole pod skálou u stormů. Hned vedle je ještě jeden skalnatý plácek ten je hned u silnice a odtud je taky nádherný pohled. Ale z Krásné Máří je to prostě lepší.

Města a obce v okolí

Raspenava (7km)Bedřichov (7km)Janov nad Nisou (9km)Frýdlant (11km)Liberec (13km)Lučany nad Nisou (13km)Chrastava (15km)Desná (14km)Horní Polubný (15km)

Webmap: 1 2 3