TIXIK.cz » Města » Kranj

Kranj - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kranj: Hlídač pokojů
Kranj Mapa Mapa hotelů Kranj

Související témata

Satelitní mapa Kranje, Kranj - počasí, Kranj: Fotografie

Doporučené hotely Kranj


Zobrazit všechny »Kranj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kranj Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kranj a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:01:14, Nadmořská výška: 386m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 46.2411, 14.3617
Nadmořská výška: 386 m
Vzdálenost do hlavního města: Lublaň, 29 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 04:53:39

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kranj.si

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční, mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kranj: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 10:00:43
Kranj je jedno z největších měst ve Slovinsku . Nachází se ve střední části země. Od hlavního města Lublaně leží Kranj přibližně 25 kilometrů.

Historie Kranj

Město Kranj má bohatou historii. Vzniklo již v 5. století na staré římské obchodní cestě. Statut města získal Kranj ve 13. století. Nejzajímavější památky města nalezneme ve dvou ulicích a náměstí, které je rozděluje. Jedná se o Prešnerovu ulici, Cankarovu ulici a Glavni trg (Hlavní náměstí) . Jako první z památek jmenujme například Prešnerův dům v Prešnerově ulici. V domě je umístěno muzeum básníka Prešnera, který byl nejslavnějším básníkem romantismu ve Slovinsku. Na Hlavním náměstí jsou k vidění gotické a renesanční domy. V jednom z nich se nachází Gorenjski muzeum. Nejzajímavější památkou na Hlavním náměstí je kostel sv. Kancijana a tovaryšů z roku 1400. Jedná se o nejkrásnější stavbu halového typu ve Slovinsku. Kostel je bohatě zdoben freskami z 15. století. Nedaleko kostela je slovanské pohřebiště z 9. – 11. století a kašna Jana Nepomuckého. Na náměstí též stojí pomník France Prešnera. V Cankarově ulici můžeme spatřit kostel Roženvenska cerkev z 16. století. Na konci Cankarovi ulice stojí obranná věž Pungert a kostel sv. Boštjana, Fabijana a Roka. Poslední památkou ve městě Kranj, která stojí za zmínku je bývalý hrad Khislstein. Ten v minulosti sloužil jako obranná pevnost proti nájezdům Turků. V současné době slouží hrad kulturním účelům.

Aktivity Kranj

Kranj je kromě historického města také sportovní město. To napovídá již první pohled na město s překrásným panoramatem nejvyšší hory Slovinska - Triglavem. Ve městě je k dispozici několik sportovních zařízení a klubů. Město také pořádá množství sportovních akcí. Jmenujme například cyklistický závod Tour Kranj, klusácké dostihy nebo závod skokanů na 100 metrů. Kranj také podporuje turistiku a cyklistiku. V okolí města je mnoho turistických a cyklistických tras vedoucích Kamnicko – Savinsjkými Alpami. Výjimkou zde není ani jízda na koni. Z okolních zajímavostí jmenujme například sportovní středisko Krkavec (1853) s lanovkou na vrchol. Z vrcholu se naskýtá překrásný pohled na okolní Alpy. Dalšími rozhledovými místy je Šmarjetna gora, Tolsti vrh nebo Šentjošt. Šentjošt je zároveň i lyžařské středisko. Překrásný výlet je i do kaňonu řeky Kokry, kam vede naučná stezka. Kaňon řeky Kokry je v blízkosti starého města.

Turistické informace Kranj

Kranj svým návštěvníkům nabízí velké množství ubytovacích zařízení – od hotelů, apartmánů až po soukromé pokoje. V místě je též množství restaurací a barů. Dále je návštěvníkům k dispozici divadlo, kino, banka, knihovna a zdravotnické zařízení. Kranj je též místem pořádání mnoha kulturních akcí a festivalů. Kromě častých letních koncertů v zámeckém parku je město hostitelem jazzového festivalu nebo festivalu mládeže – Carniola Kranfest.

Doprava Kranj

Vzhledem k blízkosti města Kranj od hlavního města Lublaň je nejpohodlnějším způsobem dopravy letecká doprava. Letiště se nachází necelých 8 kilometrů. Další možností je využití vlastní nebo autobusové dopravy. Okrajem města Kranj prochází mezinárodní dálnice z Lublaně. Další možností je využití vlakové dopravy s pravidelnými spoji. Ve městě Kranj se nachází půjčovna automobilů a kol.

Města a obce v okolí

KranjPreddvor (8km)Smlednik (10km)Kamnik (19km)Radovljica (19km)Begunje na Gorenjskem (19km)Lesce (21km)Bled (24km)Bohinjska Bela (25km)

Webmap: 1 2 3