TIXIK.cz » Muzea » Česká republika » Středočeský kraj » Praha » Království železnic

Království železnic - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Království železnic: Hlídač pokojů
Království železnic Mapa Mapa hotelů Království železnic

Království železnicKrálovství železnic

Související témata

Království železnic: Fotografie

Doporučené hotely Království železnic


Zobrazit všechny »


Království železnic: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Království železnic Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Království železnic a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Návštěvnické centrum pivovaru StaropramenMuzea0.5km
CasematesMuzea1km
Knihovna Václava HavlaMuzea2km
Muzeum Antonína DvořákaMuzea2km
Muzeum KampaMuzea1km
Muzeum Policie ČRMuzea2km
Čokoládový důmMuzea2km
Muzeum Pražského JezulátkaMuzea2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 17:44:15, Adresa: Stroupežnického 3181/23, 150 00 Prague-Prague 5, Česká republika, WWW stránky:

Království železnic je největší modelová železnice v České republice . Tento úžasný malý svět pro děti i dospělé najdete v hlavním městě Praze , na Smíchově, v obchodním komplexu Anděl City.

O projektu

Království železnic bylo pro veřejnost otevřeno v roce 2009. Tento unikátní projekt nabízí návštěvníkům možnost podívat se do zmenšeného, ale perfektně fungujícího světa, a mohou se jakoby "svézt" ve vláčku, který projíždí krajinou, zmenšeným modelem České republiky. Vláček je "sveze" například na Ještěd, na Pražský hrad nebo na Karlštejn. Tvůrci chtějí navodit pocit reality. V časových intervalech se střídá den s nocí a vlaky jezdí podle jízdních řádů. Království železnic se nachází ve dvou podlažích a má plochu 2800 m2. V první etapě bylo zprovozněno 115 m2 kolejišť. Ve druhé etapě, která proběhla v roce 2010, byla uvedena do provozu další dvě kolejiště, nedávno nově přibyl model Prahy . Do konce roku 2014 bude v provozu celý železniční model České republiky s celkovou plochou 1000 m2.

Expozice

V Království železnic si mohou návštěvníci v prvním patře prohlédnout dvě kolejiště, která vytvořili podle vlastních návrhů modeláři. Třetí kolejiště představuje české městečko kolem roku 1980. Dále tu je kinosál, možnost občerstvení a šatna. Ve druhém patře jsou dvě kolejiště, a to Ústecký a Karlovarský kraj. V každém z těchto kolejišť jsou postaveny dominant typické pro tento kraj. V Ústeckém kraji je to model města Děčína , Ústí nad Labem , Hradu Střekov , pivovaru Březno aj. V Karlovarském kraji to jsou modely Mariánských Lázní , Karlových Varů , vojenského prostoru a další. Dále tu můžete vidět doplňkovou expozici -Šípův model Prahy, stavby železnic z Lega, ze stavebnice Merkur, Domica, Chuggington, K´NEX, kovový model železnice ETS. Pro malé děti tu je mašinka Tomáš a dětský koutek. V tomto prostoru se nachází druhý kinosál.

Praktické informace

Království železnic je otevřeno po celý rok. Otevírací dobu naleznete na oficiálních stránkách. Cena vstupného se pohybuje mezi 90 až 200 Kč. Království železnic má bezbariérový přístup. Fotografování a natáčení exponátů je bez poplatků.


Informace a fakta

GPS: 50.0714, 14.4026
Nadmořská výška: 195 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:24:07

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.kralovstvi-zeleznic.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: technické exponáty

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Království železnic: Recenze

Království železnic prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (2.2km)Horoměřice (8km)Vestec (12km)Miškovice (14km)Čestlice (15km)Malé Číčovice (14km)Okoř (14km)Nupaky (17km)Zeleneč (20km)

Webmap: 1 2 3