TIXIK.cz » Hrady a zámky » Varšava » Královský zámek

Královský zámek - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Královský zámek: Hlídač pokojů
Královský zámek Mapa Mapa hotelů Královský zámek

Královský zámekKrálovský zámek

Související témata

Královský zámek: Fotografie

Doporučené hotely Královský zámek


Zobrazit všechny »


Královský zámek: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Královský zámek Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Královský zámek a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 08:23:01, Adresa: Castle Square 4, 01-001 Warsaw, Polsko, Telefon: +48 22 355 51 70, WWW stránky:

Královský zámek byl sídlem polských knížat a králů. Nachází se v Polsku , ve Varšavě , na Starém Městě, na Královském náměstí.

Historie

Královský zámek založil ve 13. století mazovský kníže Boleslav II. Původně dřevěný obranný hrádek byl nejprve goticky a pak koncem 16. století renesančně přestavěn. Rozhodnutí vybudovat Královský zámek padlo v roce 1596, kdy Zikmund III. Vasa prohlásil Varšavu hlavním městem země. Barokní úpravy původního hradu na Královský zámek probíhaly v letech 1598 - 1619 podle návrhu italských architektů (Giovanni Trevano, Giacomo Rodondo a Matteo Castelli) . Královský zámek byl stavebně upravován i v pozdějších historických obdobích. Pozdně barokní průčelí obrácené k řece Visle pochází z období Augusta III. Okázalé interiéry jsou z doby Stanislava Augusta. Za 2. světové války byl Královský zámek zcela zničen nacisty. Nákladná rekonstrukce v letech 1971 – 1988 vrátila zámku jeho původní podobu.

Nejvýznamnější části

Mezi nejvýznamnější části zámku patří místnosti v 1. patře - Taneční sál, Mramorový sál, Trůnní-Canalettův sál, Rytířský sál, Knížecí komnaty a další. Královský zámek má nad hlavním vchodem 60 metrů vysokou Zikmundovu věž z roku 1619. Říká se jí také Hodinová věž. Hodiny na ni byly umístěny již v roce 1622.


Informace a fakta

GPS: 52.2477, 21.0147
Nadmořská výška: 107 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:24:34

Královský zámek: Recenze

Královský zámek prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (2.8km)Stare Babice (12km)Raszyn (12km)Pustelnik (12km)Konotopa (14km)Dziekanów Leśny (16km)Józefów (20km)Legionowo (19km)Otrębusy (22km)

Webmap: 1 2 3