TIXIK.cz » Itálie » Kampánie » Caserta » Caserta » Královský palác Caserta

Královský palác Caserta - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Královský palác Caserta: Hlídač pokojů
Královský palác Caserta Mapa Mapa hotelů Královský palác Caserta

Královský palác CasertaKrálovský palác Caserta

Související témata

Královský palác Caserta: Fotografie

Doporučené hotely Královský palác Caserta


Zobrazit všechny »


Královský palác Caserta: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Královský palác Caserta Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Královský palác Caserta a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Castel Capuano25km
Santa Lucia, Neapol27km
Vesuv29km
Kneippovy lázně49km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 17:45:18

Královský palác Caserta se nachází v Itálii , ve městě Caserta , přibližně 40 km od Neapole . Zahrnuje královský palác s parkem, akvadukt Vanvitelli a komplex San Leucio. Stavba byla zahájena v roce 1751 na rozkaz Karla IV., který ale celý komplex přenechal v průběhu výstavby svému synovi Ferdinandu IV. Údajně, při položení zákládního kamene, utvořily dva regimenty a jezdecké eskadrony půdorys nového paláce. Královský palác Caserta byl postaven podle návrhu architekta Luigi Vanvitelliho. Jako vzorem se stal Versailleský zámek a palác Palacio Real v La Granja ve Španělsku. Královský palác Caserta je stavba pravoúhlého půdorysu se dvěmi křížícími se křídly, což vytrořilo 4 velké dvory. Ale křídla byla nakonec postavena jen z poloviny. Královský palác Caserta se stavěl skoro 20 let, ale uplné dokončení zámku trvalo dalších 100 let. Zámecký park byl stavěn podle předlohy zámecké zahrady u zámku La Granja. Park měl Karlu IV. připomínat Španělsko. Ve středu zámeckého parku jsou vodní plochy s kaskádami. Na vrcholku kaskád je kašna bohyně Diany. Další části parku byly za vlády královny Marie Karolíny přebudovány na anglický park a osázeny exotickými rostlinami, které se tu dochovali do dnešní doby. Královský palác Caserta byl v roce 1997 zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO .

Informace a fakta

GPS: 41.0732, 14.3271
Nadmořská výška: 74 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 7:04:11

Královský palác Caserta: Recenze

Královský palác Caserta prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Caserta (1.3km)Casapulla (3.1km)San Nicola la Strada (2.4km)San Leucio (3.4km)Capua (9km)Limatola (9km)Dugenta (12km)Bellona (13km)Vitulazio (14km)

Webmap: 1 2 3