TIXIK.cz » Města » Srbsko » Kraljevo

Kraljevo - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kraljevo: Hlídač pokojů
Kraljevo Mapa Mapa hotelů Kraljevo

KraljevoKraljevo

Související témata

Největší města v Srbsku, Satelitní mapa Srbska, Autopůjčovny v Kraljevu, Satelitní mapa Kraljeva, Kraljevo: Fotografie

Doporučené hotely Kraljevo


Zobrazit všechny »


Kraljevo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kraljevo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kraljevo a doprava
Klášter ŽičaNáboženství5km
Klášter ZicaKláštery5km
Banja MataruskaLázně7km
Termální lázně BogutovackaLázně11km
Letiště LadevciLetiště13km
KotlenikHory13km
StoloviHory14km
TroglavHory19km
Pevnost MagličPevnosti17km
ČemernoHory26km
Studena planinaHory22km
Pohoří GočPohoří25km
Ravna planinaHory24km
Gružanské jezeroJezera23km
Klášter StudenicaKláštery29km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:56:37, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
levno
dobrá dostupnost
romantická atmosféra
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
příroda
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku
venkovskou turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 43.7262, 20.6837
Nadmořská výška: 211 m
Počet obyvatel: 57 000
Nejbližší letiště: Letiště Nis, 104 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 21:44:33

Kraljevo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 8:33:30
Kraljevo je město v centrální části Srbska . Nachází se na březích řeky Ibar, 7 km západně od jejího soutoku s řekou Západní Morava. Kraljevo leží mezi horskými masivy Troglav, Kotlenik a Stolovi, asi 160 km jižně od hlavního města Bělehrad .

Historie vývoje města

Soutok řek v blízkosti města Kraljevo byl osídlen už v prehistorickém období. První písemné záznamy o městě pocházejí z roku 1476. Dříve Kraljevo neslo název Rudopolje nebo Karanovac. Oblast hrála důležitou roli při formování samostatného srbského státu, jako její duchovní centrum. Zakladatel srbské státnosti Stefan Nemanja postavil v oblasti kláštery, které jsou v dnešní době skvostem srbské kultury.
V polovině 15. století ovládla Srbsko osmanská armáda a udržela svůj vliv až do 19. století. Význam města vzrostl zejména v roce 1718 po podepsání Požarevackého míru mezi Osmanskou říší a Habsburskou monarchií. Město se stalo součásti hranice Habsburské říše, která vedla po západním břehu řeky Západní Morava. Turecká nadvláda nad zbytkem Srbska skončila v 19. století po prvním a druhém srbském povstání.
Geografická poloha města a nový systém státního administrativního uspořádání přispěl k jeho dalšímu rozvoji. U příležitosti návštěvy krále Milana Obrenoviče byl název Karanovac 19. dubna 1882 změněn na Kraljevo . Po první světové válce město zažilo rozsáhlý industriální rozvoj. Ten byl ovšem zastaven roku 1941 nacistickou okupací. Vraždění, masové popravy a vyrabování průmyslových podniků skončilo v roce 1944 osvobozením města. Po druhé světové válce došlo k oživení města, rozvoji hospodářství, ekonomiky a školství. Dnešní Kraljevo je moderním městem s velkým potenciálem.
Kraljevo je správním centrem regionu Raška . Pod město patří administrativně řada okolních obcí. V roce 1991 v období balkánských válek se město stalo cílem uprchlíků z Kosova a Bosny a Hercegoviny . Kraljevo obývá přibližně 100 000 obyvatel.

Turismus

Turistický ruch města Kraljevo se spojen především s jeho polohou na začátku Údolí králů , historické oblasti spojené se srbskou historií. Nejzajímavější turistickou atrakcí v regionu jsou kláštery Studenica a Žiča , pevnost Maglič , lázně Banja Mataruška a Banja Bogutovacka , řeky Ibar a Západní Morava, Národní park Kopaonik a další.

Kulturní slavnosti

Mezi nejznámější kulturní akce patří Dny šeříku (Дани Јоргована) věnované památce francouzské princezny Heleny z Anjou, manželky srbského krále Uroše II., tradiční akce Stříbrný kotlík (Сребрни казан) , automobilový závod města Kraljeva, anebo akce Veselé čluny (Весели спуст) , která probíhá na řece Ibar a spočívá ve splouvání řeky a peřejí na libovolných plavidlech.

 Aura: 79Recenze: 97015.7.2008 21:39:51
Památník srbského bojovníka nazývaný také Milutin je symbolem města Kraljevo. Vysoká bronzová socha je věnována všem srbským vojákům, kteří byli zabiti během balkánských válek v letech 1912-1914 a během první světové války.

Města a obce v okolí

KraljevoČačak (32km)Kragujevac (36km)Brus (47km)