TIXIK.cz » Kralický Sněžník

Kralický Sněžník, Česká republika - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kralický Sněžník: Hlídač pokojů
Kralický Sněžník Mapa Mapa hotelů Kralický Sněžník

Související témata

Kralický Sněžník: Fotografie

Doporučené hotely Kralický Sněžník


Zobrazit všechny »Kralický Sněžník: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kralický Sněžník Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kralický Sněžník a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 05:50:00, Nadmořská výška: 1424m

Kralický Sněžník je pohoří v České republice přesahující 1000 m.n.m. a hlavní evropské rozvodí. Nachází se na severovýchodní hranici Pardubického kraje při hranici s Polskou republikou. Kralický Sněžník je zároveň i nejvyšší vrchol pohoří s nadmořskou výškou 1423m a nejvyšším bodem Pardubického kraje. Pohoří Kralický Sněžník má na jihozápadním svahu hranici hlavního evropského rozvodí, což znamená, že voda z jeho svahu je potoky a řekami odváděna do tří moří – Černého, Severního a Baltského moře. Na jeho svazích také pramení jedna z nejvýznamnějších řek v České republice, řeka Morava. Turistickou cestu na Kralický Sněžník je nejlepší zahájit ve vesnici Stříbrnice. Odtud vede značená cesta podél sjezdovky na chatu Návrší, odkud se nám již naskýtá nádherný pohled na Praděd a nádrž Dlouhé stráně. Těsně před vrcholem na Kralický Sněžník je čirá studánka, ze které pramení řeka Morava. Pod vrcholem také uvidíme kamenné moře, takzvané Vlaštovičí kameny. Samotný vrchol hory Kralický Sněžník je velice rozlehlý a nachází se zde ruiny po kamenné rozhledně. Kralický Sněžník stejně jako Sněžka sahá svým vrcholem do Polské republiky, kde stojí polská chata. Z celého vrcholu je nádherný výhled na Orlické hory, Hrubý Jeseník i na polskou stranu. Při dobré viditelnosti jsou vidět i Krkonoše a Beskydy. Kralický Sněžník se zcela po právu stal Národní přírodní rezervací.

Informace a fakta

GPS: 50.2074, 16.8474
Nadmořská výška: 1418 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:24:29

Kralický Sněžník: Recenze

Kralický Sněžník prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Staré Město (9km)Dolní Morava (10km)Petříkov (14km)Branná (13km)Ostružná (15km)Králíky (15km)Hanušovice (16km)Lipová-lázně (22km)Jeseník (25km)

Webmap: 1 2 3