TIXIK.cz » Města » Krakov

Ubytování Krakov, hotely Krakov

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Krakov: Hlídač pokojů
Krakov Mapa Mapa hotelů Krakov

KrakovKrakov

Související témata

Satelitní mapa Krakova, Tipy na výlety poblíž Krakova, Penziony v Krakově, Luxusní ubytování v Krakově, Apartmány v Krakově, Levné ubytování v Krakově, Autopůjčovny v Krakově, Krakov - počasí, Krakov: Fotografie

Doporučené hotely Krakov


Zobrazit všechny »


Krakov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Krakov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Krakově, Plánovač výletů, Krakov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:10:34, Adresa: Pawia 5, Kraków, Polsko, Telefon: +48 608 449 269, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.064, 19.9433
Nadmořská výška: 216 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:58:20

Krakov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-03-29 16:59:45
Krakov je historické město v Polsku , které je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Nachází se v jižní části země, v Malopolském vojvodství, na řece Visle. V současnosti žije ve městě přibližně 760 000 obyvatel.

O městě

Krakov je druhé největší město v zemi za Lodží . Město je považováno za hlavní centrum kultury v Polsku . Zároveň je jedním z nejkrásnějších a nejúchvatnějších měst v zemi. Je také jedním z nejdůležitějších turistických, kulturních a historických center v Evropě. Ročně město navštíví 3-4 miliony turistů. Nachází se tu na 6000 historických objektů.

Turistické zajímavosti

Většina památek se nachází v historickém centru, které bylo v roce 1978 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO . Na Wawelském návrší naleznete královský hrad , katedrálu a Dračí jámu. Na krakovském rynku se nalézá kostel sv. Vojtěcha , radniční věž , Mariánský kostel a tržnice Sukiennice . V bývalé židovské čtvrti Kazimierz se nachází synagoga Tempel , synagoga Wolfa Kociana z roku 1620, a Stará synagoga. Dále můžete ve městě navštívit kostel sv. Františka, Floriánskou bránu, městské opevnění Barbakan, kostel sv. Petra a Pavla, kostel sv. Floriána a spoustu dalších pamětihodností, kterých je tu, jak již bylo zmíněno, více než 6000. Ve městě jsou také umělá návrší, a to kopiec Kościuszkova a kopiec Kraka (Krakova mohyla) . Nejkrásnějšími parky v Krakově jsou parky Planty a Błonia. Ve městě můžete navštívit celkem 28 muzeí. Mezi nejznámější muzea patří Národní muzeum, kde jsou uchovány početné sbírky polského a světového malířství, a Muzeum polského letectví . Mezi oblíbené cíle patří také zoologická zahrada a botanická zahrada . Velkým lákadlem je i Aquapark Krakov - největší aquapark v Polsku.

Historie

Historie města sahá do 10. století. První písemná zmínka se objevila v roce 966. V roce 999 se Krakov stal součástí polského státu Boleslava Chrabrého. Roku 1000 zde bylo založeno biskupství. Od roku 1038, za vlády Kazimíra I., byl Krakov hlavním městem Polska . Tím byl až do roku 1596. Od roku 1846 bylo město součástí Rakouské monarchie a od roku 1867 součástí nově vzniklého Rakousko - Uherska. Od roku 1918 patřil Krakov opět Polsku. 2. světovou válku přečkalo město bez úhony, a stalo se tak jediným velkým městem v Polsku , které nebylo zničeno.

Turistické služby

Krakov nabízí dostatečné možnosti ubytování. Širokou nabídku ubytovacích objektů v hlavní kulturní metropoli Polska naleznete ZDE . Dobře se můžete najíst v luxusní restauraci Pod Baranem, v restauraci Aperitif (mezinárodní kuchyně) , v restauraci Ancora, ve které můžete ochutnat polskou kuchyni, v restauraci La Fontaine (francouzská a polská kuchyně) či v restauraci Pimiento Argentino Grill, kde dělají jedny z nejlepších steaků v Krakově. Ve městě nechybí ani fastfoody, jako je např. McDonald's. Za kulturou můžete vyrazit do divadla Groteska, divadla Ludowy, Operetky Krakowské či některého z mnoha kinosálů. Za nákupy se můžete vydat na Rynek Glowny, kde jsou nejlepší obchody ve městě, nebo do některého z velkých nákupních center - Galeria Krakowska, Galeria Kazimierz či Krakow Plaza.

Doprava

Krakov je snadno dostupný autem, autobusem, vlakem i letecky. Letiště, druhé největší v zemi, se nachází na západním okraji města. Hlavní vlakové nádraží se naopak nachází v blízkosti historického centra. Vlakem i autobusem se do Krakova můžete dostat i z různých částí Polska. Pravidelně sem jezdí např. i autobusová linka z Londýna . Autem se do Krakova dostanete nejlépe po dálnici A4 nebo po silnici č. 7 (E77) . Po městě se dá pohybovat pomocí autobusů a tramvají.

 2008-06-18 19:48:09
Symbolem starého Krakowa je hrad Wawel, kde v 13. století existoval jeden z největších trhů v Evropě. Stojí zde také početné historické stavby, paláce, kostely, ale i Jagellónská univerzita a gotická katedrála, kde byli v minulosti s pompou pohřbíváni polští králové.

Města a obce v okolí

KrakovWęgrzce (7km)Rząska (8km)Szczyglice (9km)Modlnica (9km)Kryspinów (11km)Balice (11km)Libertów (11km)Morawica (14km)

Webmap: 1 2 3