TIXIK.cz » Hrady a zámky » Sezimovo Ústí » Kozí hrádek

Kozí hrádek - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kozí hrádek: Hlídač pokojů
Kozí hrádek Mapa Mapa hotelů Kozí hrádek

Související témata

Kozí hrádek: Fotografie

Doporučené hotely Kozí hrádek


Zobrazit všechny »Kozí hrádek: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kozí hrádek Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kozí hrádek a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 22:14:15, Nadmořská výška: 416m, Adresa: Pod Kozím hrádkem 265, 391 56 Tábor, Česká republika, WWW stránky:

Kozí hrádek je Národní kulturní památka v České republice. Nachází se v Jihočeském kraji, nedaleko měst Sezimovo Ústí a Tábor . Kozí hrádek je ve skutečnosti zřícenina gotického hradu, která se tyčí nad Kozským potokem. Datum vzniku hradu není znám, první písemná zmínka pochází až z roku 1377, kdy byl hrad majetkem Vlčka z Kozího. Kozí hrádek nejvíce proslavilo jméno Mistra Jana Husa, který zde pobýval, když na něj v letech 1412 – 1414 byla uvalena klatba. Zejména díky této zásluze se Kozí hrádek stal již roku 1962 Národní kulturní památkou. Mistr Jan Hus na tomto místě dokončil řadu svých knih a kázal zde víru. V polovině 15. století hrad Kozí hrádek vyhořel a poté dlouhá staletí pouze pustl. Lidé v okolí jej hojně využívali jako zdroj stavebního kamene. Ke konci 19. století začaly práce s odkrýváním zbytků. V dnešní době je zřícenina Kozí hrádek po opravných pracích na zbytcích zdiva přístupná veřejnosti. Zachovaly se pouze zbytky základových zdí, obytné věže a brány. I přes to je Kozí hrádek oblíbeným místem turistů, který láká k romantické návštěvě.

Informace a fakta

GPS: 49.3899, 14.7233
Nadmořská výška: 416 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:33:02

Kozí hrádek: Recenze

Kozí hrádek prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sezimovo Ústí (2.8km)Tábor (5km)Borotín (15km)Bechyně (21km)Kamenice nad Lipou (27km)Veselí nad Lužnicí (23km)Týn nad Vltavou (29km)Louňovice pod Blaníkem (29km)Ponědraž (30km)

Webmap: 1 2 3