TIXIK.cz » Ostrovy » Řecko » Koufonisia

Koufonisia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Koufonisia: Hlídač pokojů
Koufonisia Mapa Mapa hotelů Koufonisia

KoufonisiaKoufonisia

Související témata

Koufonisia: Fotografie

Doporučené hotely Koufonisia


Zobrazit všechny »


Koufonisia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Koufonisia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Koufonisia a doprava
Agia Anna BayOstrovy28km
Amitis BayOstrovy27km
Ostrov ThirassiaOstrovy61km
Wine Museum Santorini IslandOstrovy62km
Aspronisi IslandOstrovy66km
TheraOstrovy65km
Anafi IslandOstrovy68km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 18:17:34

Koufonisia jsou dva známé ostrůvky v Egejském moři, které náleží Řecku . Horní a Dolní Koufonisia patří k Východním kykladským ostrovům, a představují turisticky nejvyhledávanější ostrovy v Egejském moři. Jsou od sebe odděleny úzkým průlivem o šířce 200 metrů. Jsou historickou součástí významné oblasti Kykladských ostrovů, kolébky dosud ne zcela probádané Kykladské kultury. A nezapomínejme, že ostrov není nadarmo nazýván „Jamajkou Evropy “ … možná pro úžasné pláže plné jemného a zářivého písku?

Historie

Koufonissia tvoří jeden z jedenácti ostrovních celků Kykladských ostrovů. Jediný obydlený ostrov je Horní Koufonissia. Podle archeologických nálezů byly ostrovy osídleny již od pravěku. Výkopy odhalily významné nálezy, připisované kykladské kultuře. Šlo o civilizaci doby bronzové, která se rozvíjela přibližně v letech 3 000 př. n.l. a 2 000 př.n.l. Záhy poté v podstatě splynula s civilizací minojskou. V historickém vývoji Koufonissia sledovala cestu celých Kyklad.Ostrovy nejprve napadli Benátčané, později Turci.Prostí obyvatelé se brzy poté spojili s pirátskými rebely a námořníky... Rozloha Horního ostrova je 5,7 km2 a počet obyvatel ostrova nepřesáhl 400. Jejich hlavní obživou je rybolov a chov ovcí. Budovy na jihozápadním pobřeží ostrova jsou typickou ukázkou pozoruhodné kykladské architektury.Dolní ostrov je menší, dosahuje rozlohy 4,4 km2. Dříve na ostrově stávala vesnice, dnes tam zůstává pouze několik rodin, především rybářských. Na Dolním ostrově je malebný kostel, zasvěcený Panně Marii.

Ubytování

Na ostrovech se můžete ubytovat hned v několika kvalitních hotelech. Nejluxusnějším je Hotel Koufonissia (stojí pouhých 150 metrů od pláže) . Pozadu se službami za ním jistě není ani malebný Christinas House.


Informace a fakta

GPS: 36.9345, 25.6115
Nadmořská výška: 15 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:46

Koufonisia: Recenze

Koufonisia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Amorgós (28km)Aegiali (33km)Aghios Prokopios (28km)Piso Livadi (33km)Naxos (28km)Psathi (31km)Lefkes (38km)Naousa (39km)Ios (38km)