Kotelné jámy - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kotelné jámy: Hlídač pokojů
Kotelné jámy Mapa Mapa hotelů Kotelné jámy

Kotelné jámyKotelné jámy

Související témata

Kotelné jámy: Fotografie

Doporučené hotely Kotelné jámy


Zobrazit všechny »


Kotelné jámy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kotelné jámy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kotelné jámy a doprava, Bankomaty
Harrachovy kameny1km
Vrbatovo návrší2km
Vrbatova bouda2km
Ambrožova vyhlídka2km
Šmídova vyhlídka4km
Dinopark Szklarska Poreba10km
Jezioro Sosnówka16km
Miłków18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Přírodní rezervace, Aktuální čas: 22:59:56, Nadmořská výška: 1185m

Kotelné jámy (Kotelní) jsou přírodní rezervací v pohoří forum/p/2363368/ Krkonoše na severovýchodě České republiky. Leží se asi 150km severovýchodně od Prahy. Kotelné jámy se rozkládají na jižním a jihovýchodním svahu hory Kotel. Kotelné jámy jsou dvě, Velká a Malá kotelná jáma. Vznikly ve čtvrtohorách a jsou tvořeny ledovcovými kary se zachovalými bočními morénami. Velká kotelná jáma je vyhloubena v žulovém podloží, Malá ve svoru. Kotelné jámy odděluje skalnatý hřebínek. V jamách bývala těžena měděná ruda. V rezervaci Kotelné jámy se vyskytují vzácné druhy rostlin i některé endemitické druhy. Kotelné jámy jsou také prameništěm Kotelského potoka, který se vlévá do Jizerky. Kotelné jámy, patří do první ochranné zóny Krkonošského národního parku . V této zóně platí nejpřísnější pravidla a pohybovat se zde lze jen po vyznačených trasách. Zelená turistická stezka – tzv. Krakonošova cesta, vede pod jamami a spojuje Horní Mísečky a Dvoračky. V zimě může být kvůli lavinovému nebezpečí uzavřena, neboť Kotelné jámy patří mezi lavinové svahy. V moréně v údolí Kotelského potoka pod Kotelnými jamami se nachází Mechové jezírko, jediné ledovcové jezero na české straně forum/p/2363368/ Krkonoš . Volný přístup k němu však z důvodů ochrany přírody není povolen.

Informace a fakta

GPS: 50.749, 15.519
Nadmořská výška: 1185 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:26:21

Kotelné jámy: Recenze

Kotelné jámy prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rokytnice nad Jizerou (5km)Harrachov (7km)Špindlerův Mlýn (7km)Paseky nad Jizerou (9km)Vítkovice (8km)Kořenov (11km)Benecko (9km)Vysoké nad Jizerou (11km)Horní Polubný (12km)

Webmap: 1 2 3