TIXIK.cz » Hory » Polsko » Malopolsko » Koszarki

Koszarki - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Koszarki: Hlídač pokojů
Koszarki Mapa Mapa hotelů Koszarki

KoszarkiKoszarki

Související témata

Koszarki: Fotografie

Doporučené hotely Koszarki


Zobrazit všechny »


Koszarki: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Koszarki Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Koszarki a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
ŁysicaHory34km
Lomnický štítHory34km
WołoszynHory39km
ŚnieżnicaHory37km
HrebienokHory37km
ŚwinicaHory42km
Kasprowy WierchHory43km
Kasprowy Wierch-Kasprov vrchHory43km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 03:03:33, Nadmořská výška: 761m

Koszarki je horský vrchol v Pásmu Radziejovej v Bekisdzie Sadeckim na jihovýchodě Polska . Beskid Sadecki je pohoří v západní části Karpat, patřící do západních Beskyd . Na polské straně se rozléhá na ploše kolem 670 km2, mezi řekami Dunajec na západě a udolími Kamienicy, Mochnaczki, Muszynki a Przelecza Tylicka na východě. Vrchol je se svým kouzlem téměř nedotčen lidskou snahou o přizpůsobení, a tak jistě potěší všechny, kdo touží po přírodě bez plastových obalů.

Vrchol

Největší turistická centra v oblasti Beskidzie Sadecki jsou v Krynici-Zdrój, Muszyně, Piwnici-Zdrój či Rytru, které se nacházejí na hranici pásma Radziejowej a Malych Pienin Sczawnica. Koszarki měří 930 metrů a nachází se jihozápadně od vrcholu Czeremcha . Horský masív Koszarek protíná kraj od severu na západ podél Jastrzebiho Potoku, na jihu je hřeben zastaven Potokem Pod Górkami. Na svazích se rozléhá Národní park Białońki. Na vrchol Koszarki nevedou žádné turistické trasy, ale dále na východ, směrem k Czeremše , vede turistická a cyklistická trasa ze Szczawnicy do Przehybu. Název hory pochází z valašského jazyka, rumunsky znamená „cosar“ stodola. Na Podhalu a v polských Beskydech označuje kobzar přenosný výběh pro ovce. Valašský jazyk je označení pro skupinu dialektů, kterou používali valaši po vystěhování ze své kolébky na Balkáně. Ve středověku z něj odešli a osídlili oblast Karpat a Beskyd, kde na památku na jejich zvyky zanechávají třeba místní názvy.


Informace a fakta

GPS: 49.4482, 20.4753
Nadmořská výška: 761 m
Typ hory:
Nachází se něco na vrcholu hory?:
Povrch hory:
Horská fauna:
Horská flóra:
Nadmořská výška vrcholu (m):
Kdo horu zdolal jako první?:
Ve kterém roce byla hora zdolána poprvé?:
Zahynul někdo při výstupu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:30

Koszarki: Recenze

Koszarki prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Szczawnica (2.7km)Czorsztyn (11km)Niedzica (13km)Rytro (15km)Frydman (18km)Łapsze Niżne (18km)Łopuszna (25km)Czarna Góra (26km)Bukowina Tatrzańska (28km)

Webmap: 1 2 3