TIXIK.cz » Smiřice » Kostel Zjevení Páně

Kostel Zjevení Páně, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel Zjevení Páně: Hlídač pokojů
Kostel Zjevení Páně Mapa Mapa hotelů Kostel Zjevení Páně

Kostel Zjevení PáněKostel Zjevení Páně

Související témata

Kostel Zjevení Páně: Fotografie

Doporučené hotely Kostel Zjevení Páně


Zobrazit všechny »


Kostel Zjevení Páně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel Zjevení Páně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel Zjevení Páně a doprava, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 15:16:27, Adresa: Zámek 1, 503 03 Smiřice, Česká republika

Kostel Zjevení Páně je krásně zachovaným příkladem dynamické barokní architektury z konce 17. století. Nachází se ve Smiřicích v České republice . Tuto stavbu pro šlechtický rod Šternberků vytvořil slavný barokní architekt Kryštof Dientzenhofer (1655 - 1722) .

Historie

Základní kámen kostela, který je dnes Národní kulturní památkou, byl položen roku 1699. Následná stavba však byla přerušena jen o rok později, kdy tragicky zahynul mladý šlechtický pár, Jan Josef a Marie Violanta ze Šternberku. Smiřický kostel založený Janem Josefem ze Šternberka na samém konci 17. století a vysvěcený roku 1713 je mimořádně působivou ukázkou raného, dynamického barokního stylu. Jeho vlnící se hmota působí dojmem sochařské modelace. Vnitřní osmiúhelníkový prostor se čtyřmi výklenky kaplí a připojenou kruhovou předsíní a chórem připomíná trochu kostel sv. Vavřince v Jablonném v Podještědí , odlišuje se však zásadně žebrovou klenbou se šternberským motivem osmicípé hvězdy, a především tím, že vnější tvary stavby v podstatě kopírují tvary vnitřní. To je typický znak rozvinutého dynamického barokního stylu.

Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:48:30

Kostel Zjevení Páně: Recenze

Kostel Zjevení Páně prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jaroměř (7km)Velichovky (7km)Hradec Králové (10km)Opočno (18km)Česká Skalice (16km)Dvůr Králové nad Labem (15km)Dobruška (21km)Nové Město nad Metují (21km)Bílá Třemešná (18km)

Webmap: 1 2 3