TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Jelenia Góra District » Kostel Wang Karpacz

Kostel Wang Karpacz - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel Wang Karpacz: Hlídač pokojů
Kostel Wang Karpacz Mapa Mapa hotelů Kostel Wang Karpacz

Kostel Wang KarpaczKostel Wang Karpacz

Související témata

Kostel Wang Karpacz: Fotografie

Doporučené hotely Kostel Wang Karpacz


Zobrazit všechny »


Kostel Wang Karpacz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel Wang Karpacz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel Wang Karpacz a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Miłków4km
Jezioro Sosnówka6km
Šmídova vyhlídka12km
Ambrožova vyhlídka13km
Vrbatova bouda13km
Vrbatovo návrší13km
Łomnica11km
Harrachovy kameny13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náboženství, Aktuální čas: 14:13:45, Nadmořská výška: 871m, Adresa: 8 Na Śnieżkę, Karpacz, 58-540, Telefon: +48 75 761 92 28, WWW stránky:

Kostel Wang Karpacz je unikátní sakrální památka v Polsku . Nachází se na polské straně Krkonoš , při cestě z Karpacze na Sněžku .

Pohledy do historie

Kostel Wang Karpacz byl postaven na přelomu 12. a 13. století v jižním Norsku , v obci Vang u jezera Vangsmjösa. Podobných dřevěných kostelů tehdy existovalo v Norsku více než 1000. Dodnes se jich tam dochovalo pouze 31 a Kostel Wang Karpacz je dvaatřicátý. Pod Sněžku se dostal proto, že jeho kapacita přestala obci Vang stačit. Místní věřící potřebovali získat co nejvíce peněz na stavbu nového kostela, a tak Kostel Wang Karpacz prodali i s dokumentací králi Fridrichu Wilhelmovi IV. za tehdejších 427 marek. Původně měl být kostel postaven na Pavím ostrově v Berlíně . Od tohoto plánu král ale upustil a začal hledat místo, kde by kostel mohl sloužit věřícím. Díky hraběnce Friderice von Reden z Bukowce byl tedy kostel na jaře 1842 přestěhován do Krkonoš, aby sloužil evangelickým obyvatelům Karpacze a okolí. Ke kostelu byla později, v roce 1844, přistavěna 24 m vysoká kostelní věž, jejímž úkolem je chránit kostelík před prudkými větry vanoucími od Sněžky. Před vchodem do kostela je kašna a kostel je obklopen hřbitovem.

Bohoslužby

Bohoslužby se v kostele Wang v Karpaczi konají pravidelně v neděli a o svátcích od 10 hodin. První neděli v měsíci je možné přijít ke zpovědi a svatému přijímání. Bohoslužby v němčině probíhají od poloviny května do září vždy v 9 hodin.


Informace a fakta

GPS: 50.7776, 15.7245
Nadmořská výška: 871 m
Telefon:
Typ objektu:
Upřesnění typu objektu:
Duchovní směr:
Název církve nebo řádu spravujícího objekt:
Kdo objekt založil?:
Rok vzniku:
Komu je objekt zasvěcen?:
Sloh:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:15:12

Kostel Wang Karpacz: Recenze

Kostel Wang Karpacz prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Karpacz (2.2km)Miłków (4.6km)Sosnówka (4.7km)Przesieka (5km)Podgórzyn (7km)Kowary (9km)Mysłakowice (8km)Piechowice (12km)Szklarska Poręba (15km)

Webmap: 1 2 3