TIXIK.cz » Kostel svatého Jana v Bydhošti

Kostel svatého Jana v Bydhošti - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel svatého Jana v Bydhošti: Hlídač pokojů
Kostel svatého Jana v Bydhošti Mapa Mapa hotelů Kostel svatého Jana v Bydhošti

Kostel svatého Jana v BydhoštiKostel svatého Jana v Bydhošti

Související témata

Kostel svatého Jana v Bydhošti: Fotografie

Doporučené hotely Kostel svatého Jana v Bydhošti


Zobrazit všechny »


Kostel svatého Jana v Bydhošti: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel svatého Jana v Bydhošti Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel svatého Jana v Bydhošti a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 15:33:14, Adresa: Generała Władysława Sikorskiego 9, Bydgoszcz, Polsko

Kostel svatého Jana v Bydhošti je důležitá církevní stavba. Nachází se v severní části Polska ve městě Bydhošť . Od konce 2. světové války patří katolické církvi. Kostel svatého Jana v Bydhošti láká návštěvníky na zajímavou historii a nádhernou architekturu.

Historie

Kostel svatého Jana v Bydhošti byl vybudován evangelickým obyvatelstvem Bydhoště . Jeho konstrukce probíhala v období 1877 – 1879, ale drobnější úpravy trvaly až do roku 1892. V Bydhošti sídlila poměrně početná protestantská skupina, proto měl tento kostel velký význam. V roce 1929, při příležitosti 50. výročí jeho založení, byl kostel sv. Jana rekonstruován. Po 2. světové válce, když z města odešli němečtí protestanti, začal kostel chátrat. Dokonce byly jeho prostory využívány pro různé obchody. Po téměř třiceti letech zajistila katolická církev převod objektu opět do svého vlastnictví. V období 1983 až 1985 proběhla kompletní rekonstrukce.

Architektura

Kostel svatého Jana v Bydhošti je postaven v neogotickém stylu. Jeho fasáda je stejně jako většina protestantských kostelů cihlová. Na jižní straně stavbě dominuje vysoká věž, kde jsou tři zvony. Stejně jako celý kostel je i jeho vnitřek neogotický. Jak bývá u tohoto stylu obvyklé, nenajdete v něm příliš bohatou výzdobu.

Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:50:51

Kostel svatého Jana v Bydhošti: Recenze

Kostel svatého Jana v Bydhošti prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bydhošť (12km)Białe Błota (18km)Brzoza (17km)Samociążek (20km)Kruszyniec (22km)Wtelno (21km)Chelmża (30km)Chelmno (28km)Toruň (32km)

Webmap: 1 2 3