TIXIK.cz » Polsko » Slezsko » Bytom » Kostel svaté Markéty v Bytomi

Kostel svaté Markéty v Bytomi - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel svaté Markéty v Bytomi: Hlídač pokojů
Kostel svaté Markéty v Bytomi Mapa Mapa hotelů Kostel svaté Markéty v Bytomi

Kostel svaté Markéty v BytomiKostel svaté Markéty v Bytomi

Související témata

Kostel svaté Markéty v Bytomi: Fotografie

Doporučené hotely Kostel svaté Markéty v Bytomi


Zobrazit všechny »


Kostel svaté Markéty v Bytomi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel svaté Markéty v Bytomi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel svaté Markéty v Bytomi a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Budova Slezské opery v Bytomi0.6km
Slezské planetárium8km
Uhelný důl Wujek10km
Rynek v Katovicích12km
Klub Pomarańcza57km
Klub Klimat58km
Lipnický dvůr59km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 22:23:09, Adresa: Małgorzatki 7, Bytom, Polsko, Telefon: +48 32 281 15 33, WWW stránky:

Kostel svaté Markéty v Bytomi je zajímavá církevní stavba, která patří katolické církvi. Nachází se ve městě Bytom , na jihu Polska . Pro turisty je zajímavý především svým architektonickým řešením.

Historie

Současný kostel sv. Markéty stojí na místě, kde již ve 12. století stával předchozí kostel, zděný románský. Na místě vydržel necelých 300 let. V roce 1430 byl zničen, když Bytom dobyli husité. V 16. století byl postaven malý dřevěný kostelík, který se rozšířil v roce 1681. Vedle něho vyrostl hřbitov, který se na místě nachází dodnes. Ve 2. polovině 19. století byl dřevěný kostel zbourán. Kostel svaté Markéty v Bytomi byl postaven na jeho místě, avšak z kamene.

Vzhled kostela

Kostel svaté Markéty v Bytomi je vystavěn v neogotickém stylu, který byl typický ve 2. polovině 19. století. Tento sloh převládá jak na fasádě stavby, tak i v jejím interiéru. Fasáda budovy je cihlová a záměrně není omítnuta. Na kostele se nachází malá věžička se zelenou špičkou. Vnitřek budovy je zdobený jen velice stroze, jak je pro neogotické kostely charakteristické. Mezi největší cennosti v něm patří sochy svatých vedle hlavního oltáře. Těsně u kostela se rozprostírá už od konce 17. století hřbitov

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:51:55

Kostel svaté Markéty v Bytomi: Recenze

Kostel svaté Markéty v Bytomi prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bytom (1.1km)Chorzów (6km)Zabrze (10km)Katovice (12km)Paniówki (15km)Hlivice (18km)Dabrowa Górnicza (20km)Pyrzowice (17km)Siewierz (27km)

Webmap: 1 2 3