TIXIK.cz » Hustopeče » Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče: Hlídač pokojů
Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče Mapa Mapa hotelů Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče

Související témata

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče: Fotografie

Doporučené hotely Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče


Zobrazit všechny »Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 15:09:48, Adresa: Dukelské náměstí 494/21, 693 01 Hustopeče, Česká republika, WWW stránky:

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče je jedna z nejmodernějších církevních staveb v Česku . Nachází se na jižní Moravě, v Hustopečích .

Nejmodernější kostel v Česku

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče byl vysvěcen 25.9.1994. Základní kámen byla ale posvěcen již při první návštěvě země papeže Jana Pavla II. v roce 1990. Stavba kostela byla zahájena v roce 1992 na místě původního pozdně gotického kostela, který byl odstřelen v roce 1962 po zřícení jeho věže. Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče byl postaven dle projektu architekta Ludvíka Kolka. Moderní dvoupodlažní kostel je centrální stavbou založenou na půdorysu spirály. Jeho součástí je i podzemní kaple sv. Anežky České. V interiéru se nachází řada uměleckých děl z původního pozdně gotického kostela. V kryptě se pak nalézají náhrobky hustopečských měšťanů.

Praktické informace

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče je přístupný v době bohoslužeb nebo po předchozí domluvě na farním úřadu. Aktuální časy bohoslužeb a případně kontakt na farní úřad naleznete na oficiálních stránkách farnosti Hustopeče.

Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:46:43

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče: Recenze

Kostel sv. Václava s kaplí sv. Anežky České Hustopeče prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hustopeče (0.4km)Starovice (2.6km)Kurdějov (2.6km)Bořetice (9km)Zaječí (8km)Pavlov (9km)Přítluky (10km)Pasohlávky (15km)Klentnice (12km)

Webmap: 1 2 3