TIXIK.cz » Kostel Sv. Jakuba

Kostel Sv. Jakuba, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel Sv. Jakuba: Hlídač pokojů
Kostel Sv. Jakuba Mapa Mapa hotelů Kostel Sv. Jakuba

Kostel Sv. JakubaKostel Sv. Jakuba

Související témata

Kostel Sv. Jakuba: Fotografie

Doporučené hotely Kostel Sv. Jakuba


Zobrazit všechny »


Kostel Sv. Jakuba: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel Sv. Jakuba Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel Sv. Jakuba a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 19:42:01, Nadmořská výška: 323m, Adresa: 5693, 434 01 Bělušice, Česká republika

Kostel Sv. Jakuba v Bedřichově Světci je jednou z nejstarších dochovaných staveb na Mostecku. Nachází se na návrší v obci Bedřichlův Světec (Bělušice ) v severozápadní části České republice . V turistické oblasti České středohoří , cca 8 km jihovýchodně od města Most . Kostel Sv. Jakuba stojí v nadmořské výšce 322 metrů na nejvyšším místě obce. Spolu s vlastní výškou kostela je nepřehlédnutelnou dominantou obce.

Historie kostela

Kostel pozdně románskou stavbu, která byla postavena ve třicátých letech 13. století jako součást šlechtického sídla. Stál spolus s hospodářskými budovami mimo obrannou palisádu dvora. Kostel prošel několika úpravami, z nichž první proběhla už v roce 1270 (raní gotika) . Renesanční věž byla dostavěna až na přelomu 15. a 16. století. Ke konci 20. století probíhal v celé lokalitě archeologický průzkum. Zaměřil se i na původní předpokládané šlechtické sídlo, jehož existenci potvrdil.

Vzácná výzdoba

Kostel má zachovalé gotické nástěnné malby, křížovou žebrovou klenbu, nebo gotickou fresku ze 14. století nacházející se v lodi kostela. V kostele se nacházejí dva poškozené náhrobní kameny, pravděpodobně z obodobí 1521 a 1571. Kolem kostela je hřbitov obehnaný zdí.

Akce

Vnitřní část kostela je veřejnosti přístupná pouze ve vyhrazených termínech a v průběhu akcí: 15.04.2011 Otevírání památky 29.07.2011 Pouť k svátku sv. Jakuba 16.09.2011 Konec léta u sv. Jakuba 16.12.2011 Vánoční zpívání

Turistika

Lokalita je zajímavá i turisticky. Přes obec vedou dvě turistické značené trasy, velmi pěknou krajinou Českého středohoří. Modrá trasa z Mostu na Louny a zelená trasa z Bedřichova Světce na Kozí Hřbet. Vlaková zastávka Bečov u Mostu je vzádlená přibližně 3 km.

Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:43:25

Kostel Sv. Jakuba: Recenze

Kostel Sv. Jakuba prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Obrnice (7km)Bílina (11km)Louny (11km)Duchcov (17km)Jirkov (22km)Lovosice (22km)Žatec (20km)Litvínov (19km)Chomutov (24km)

Webmap: 1 2 3