TIXIK.cz » Bílá » Kostel sv. Bedřicha

Kostel sv. Bedřicha, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel sv. Bedřicha: Hlídač pokojů
Kostel sv. Bedřicha Mapa Mapa hotelů Kostel sv. Bedřicha

Související témata

Kostel sv. Bedřicha: Fotografie

Doporučené hotely Kostel sv. Bedřicha


Zobrazit všechny »Kostel sv. Bedřicha: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel sv. Bedřicha Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel sv. Bedřicha a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 22:19:10, Nadmořská výška: 550m, Adresa: Bílá 143, 739 15 Bílá, Česká republika

Kostel sv. Bedřicha se nachází v Beskydské rekreační obci Bílá, nedaleko Frýdku Místku a hranic Slovenska, ve východní části České republiky Dřevěný kostel v norském stylu byl postaven v letech 1873 – 1875 podle návrhů stavebního rady Antonína Kybasty, který inspiraci hledal ve Švédsku, za finanční podpory olomouckého kardinála a arcibiskupa knížete Fridricha Landgrat z Füstenbergu, podle kterého bylo také zvoleno svěcení, pod vedením hukvaldského stolařského mistra Jenigova. V roce dokončení byl kostelík i vysvěcen. Za arcibiskupa Kohna byly sloupy kostela opatřeny železnými kryty proti vlhkosti. V roce 1910 se z filiálního kostela stává farní a je přistavěna sakristie, kůr, malý hřbitov a nová fara, pod vedením městského stavitele ve Frenštátě pod Radhoštěm Alfreda Parma. I interiéru můžete obdivovat čtrnáct vyřezávaných sloupů, které nesou kuchtu se třemi arkádami, barokní oltář s relikviářem, čtrnáct okenních vitráží, které sloužily také jako ztvárnění křížové cesty. Kostel stále slouží svému účelu, otevřen je každou neděli a středu v době mší, nebo po domluvě s obecním úřadem.
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:24:58

Kostel sv. Bedřicha: Recenze

Kostel sv. Bedřicha prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Horní Bečva (12km)Ostravice (11km)Prostřední Bečva (15km)Velké Karlovice (15km)Čeladná (14km)Dolní Bečva (19km)Karolinka (19km)Rožnov pod Radhoštěm (22km)Frýdlant nad Ostravicí (18km)

Webmap: 1 2 3