TIXIK.cz » Zábřeh na Moravě » Kostel sv. Bartoloměje

Kostel sv. Bartoloměje - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel sv. Bartoloměje: Hlídač pokojů
Kostel sv. Bartoloměje Mapa Mapa hotelů Kostel sv. Bartoloměje

Kostel sv. BartolomějeKostel sv. Bartoloměje

Související témata

Kostel sv. Bartoloměje: Fotografie

Doporučené hotely Kostel sv. Bartoloměje


Zobrazit všechny »


Kostel sv. Bartoloměje: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel sv. Bartoloměje Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel sv. Bartoloměje a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 09:44:06, Adresa: Žižkova, Zábřeh, Česká republika

Kostel sv. Bartoloměje se nachází ve městě Zábřeh v Olomouckém kraji v České republice. Kostel sv. Bartoloměje najdete na dolním konci Masarykova náměstí. Je to asi nejznámější kostel města Zábřeh. Kostel sv. Bartoloměje stojí na místě původního kostela zmiňovaného již v polovině 14. století. Dnešní podoba Kostel sv. Bartoloměje je však z poloviny 18.století, kdy byl kostel zcela přestavěn. Autorem plánů pro Kostel sv. Bartoloměje byl Italský stavitel Domenico Martinelli a místní architekti si před vlastní stavbou projekt upravili. První bohoslužba se v Kostel sv. Bartoloměje sloužila v roce 1754, ale i pak té byl kostel ještě několikrát opravován a upravován. Současná podoba interiéru je z poslední třetiny 18. století. Mezi nejcennější díla v Kostel sv. Bartoloměje patří obraz nad bočním vchodem „Poslední večeře“ od neznámého autora, „Sv. Jan Nepomucký“ od Kristiána Sambacha umístěný nad bočním oltářem a na hlavním oltáři umístěné tři obrazy „Umučení sv. Bartoloměje, Korunování Panny Marie a Příbuzenstvo Páně“ od Josefa Tadeáše Suppera. Nádherná dřevěná kazatelna a sousoší křtitelnice pochází od řezbáře Floriána Tomáška z Jedlí. Návštěvníci Zábřeha si mohou prohlédnout Kostel sv. Bartoloměje i farní muzeum, které náleží ke kostelu a nachází se přímo v kostelní věži. K vidění je stálá expozice liturgických předmětů, historie farnosti a bývají zde pořádány různé malé výstavy. Kostel sv. Bartoloměje je veřejnosti přístupný vždy v neděli od osmi hodin při zvonění na mši, pravidelně také o jarmarcích ( 1.května a třetí sobotu v měsíci září – řemeslný jarmark ) , zábřežských hodech na sv. Bartoloměje a ve dnech Evropského kulturního dědictví . Vánoční prohlídky 25. a 26. prosince jsou doplněny o výstavu betlémů. Věž kostela sv. Barbory, který je jinak pro veřejnost uzavřen a nachází se od Masarykova náměsí směrem nahoru a vpravo, bývá otevřena k večerním prohlídkám o Mezinárodním dnu muzeí a galerií a ve Dnech evropského dědictví. Po předchozí domluvě se zvoníky od Sv. Bartoloměje a Sv. Barbory je možné si věže prohlédnout kdykoli, kontakty jsou na http://rkfzabreh.rps.cz//muzeum.html. Budova fary z roku 1780 nacházející se kousek od Kostel sv. Bartoloměje je velice zajímavá svým klasicistním průčelím. Patří ke slohově nejčistším domům v Zábřehu. Před kostelem směrem nahoru, na Masarykovo náměstí , je malý parčík s mnoha příležitostmi k odpočinku a k obdivování Kostel sv. Bartoloměje a centra Zábřeha. Pozornost návštěvníků by také měla náležet soše Sv. Jana Nepomuckého a sousoší Nejsvětější Trojice, které se taktéž nachází v blízkosti Kostel sv. Bartoloměje. Kostel sv. Bartoloměje je krásné historické a duchovní místo, které by neměl minout žádný náštěvník města Zábřeha.
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:35:51

Kostel sv. Bartoloměje: Recenze

Kostel sv. Bartoloměje prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Zábřeh na Moravě (0.1km)Bludov (8km)Šumperk (11km)Štíty (12km)Mohelnice (12km)Vikýřovice (15km)Lanškroun (19km)Loštice (16km)Moravská Třebová (20km)

Webmap: 1 2 3