TIXIK.cz » Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti

Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti: Hlídač pokojů
Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti Mapa Mapa hotelů Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti

Kostel sv. Andreje Boboly v BydhoštiKostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti

Související témata

Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti: Fotografie

Doporučené hotely Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti


Zobrazit všechny »


Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 05:48:27, Adresa: Plac Kościeleckich 7, Bydgoszcz, Polsko, Telefon: +48 52 322 45 04, WWW stránky:

Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti je zajímavá církevní stavba. Nachází se v severní části Polska ve městě Bydhošť . V současnosti patří katolické církvi. Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti je zajímavý jak svou historií, tak i architekturou. Nese jméno po polském světci Andreji Bobolovi.

Pohled do historie

Stavba kostela probíhala v období 1901 – 1903. Kostel stojí na místě, kde se v minulosti nacházel hrad. Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti nechali postavit protestanti, kterým patřil až do konce 2. světové války. Krátce po jejím skončení zde sídlila řemeslná škola, což způsobilo vážné poškození cenných interiérů budovy. V roce 1946 kostel přešel do rukou katolické církve a jezuité zajistili kompletní rekonstrukci objektu. Od té doby má kostel svou dnešní podobu.

O kostelu sv. Andreje Boboly

Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti je postaven v neogotickém stylu, jemuž na západní straně dominuje vysoká věž. Jeho vzhled je typický pro kostely, které postavili protestanti ve střední Evropě. Jeho fasáda je cihlová a najdete na ní různé neogotické zdobící prvky. Největší cenností interiéru kostela jsou jeho varhany, které byly postaveny v roce 1903. Velmi zajímavý je rovněž hlavní oltář s obrazem sv. Andreje Boboly, kterému je kostel zasvěcen.

Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:50:55

Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti: Recenze

Kostel sv. Andreje Boboly v Bydhošti prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bydhošť (0.1km)Białe Błota (7km)Kruszyniec (11km)Brzoza (10km)Wtelno (15km)Samociążek (17km)Naklo nad Notecią (27km)Żnin (35km)Chelmno (38km)

Webmap: 1 2 3