TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Kostel Sierpc

Kostel Sierpc, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel Sierpc: Hlídač pokojů
Kostel Sierpc Mapa Mapa hotelů Kostel Sierpc

Doporučené hotely Kostel Sierpc


Zobrazit všechny »


Kostel Sierpc: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel Sierpc Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel Sierpc a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Rezerwat Wyspa Brwilno33km
Orlen arena33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 10:21:16, Adresa: 09-200 Gmina Sierpc, Polsko

Kostel Sierpc je zajímavá náboženská stavba. Nachází se ve středním Polsku ve městečku Sierpc . Je to gotický kostel, do kterého jsou zakomponovány i barokní a renesanční prvky. Celým názvem se Kostel Sierpc jmenuje Kościół parafialny św. Wita, Modesta i Krescencji.

Historie

Farnost v tomto místě byla založena nejspíše již v 11. století. První křesťanský kostel vyrostl na místě, kde před ním stál pohanský chrám. Základy dnešního kostela vznikly v 15. století, a Kostel Sierpc už tehdy vlastně získal svou současnou podobu. V roce 1569 byl rozšířen. Následně byl Kostel Sierpc dvakrát vypálen, a to během třicetileté války v letech 1630, a potom v roce 1648. Po požáru na konci 18. století přišla na řadu další rekonstrukce, a to v roce 1844. Během druhé světové války sloužil Kostel Sierpc jako německý obchod, a proto po válce proběhla kompletní renovace.

Vzhled

Kostel Sierpc je postaven v gotickém slohu, ovšem setkáte se na něm i s barokními a renesančními prvky. Základní stavební materiál je cihla. Na západní straně kostela dominuje masivní čtyřhranná věž. Ta jediná na kostele také není omítnuta a jsou na ní vidět cihly.

Interiér

Hlavní oltář pochází z 1. poloviny 18. století. Je barokní s rokokovými prvky. Najdete na něm řezby zobrazující různé svaté a anděly. V kostele se nachází i hrobka rodiny Sierpských, místní šlechty, která byla vybudována roku 1569.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:05

Kostel Sierpc: Recenze

Kostel Sierpc prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Plock (35km)Górzno (38km)Grabina (42km)Wola Łącka (46km)Lidzbark (46km)

Webmap: 1 2 3