TIXIK.cz » Verona » Kostel San Zeno Maggiore

Kostel San Zeno Maggiore - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel San Zeno Maggiore: Hlídač pokojů
Kostel San Zeno Maggiore Mapa Mapa hotelů Kostel San Zeno Maggiore

Související témata

Kostel San Zeno Maggiore: Fotografie

Doporučené hotely Kostel San Zeno Maggiore


Zobrazit všechny »Kostel San Zeno Maggiore: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel San Zeno Maggiore Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel San Zeno Maggiore a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 07:10:56, Adresa: Piazza San Zeno, 2, Verona,Itálie, Telefon: +39 045 800 6120, WWW stránky:

Kostel San Zeno Maggiore je významná církevní budova, která se nachází na náměstí San Zeno, ve městě Verona . Leží v regionu Veneto, asi 35 km od Gardského jezera , v severní části Itálie .

Architektonické zajímavosti

Počátky vzniku románského kostela spadají do let 1123 - 1135. Byl postaven z důvodu uchování relikviáře patrona Verony. Fasádu zdobí působivá rozeta, jež symbolizuje kolo štěstěny s postavami ztělesňujícími vzestup a pád lidských osudů. Dále mramorové reliéfy s biblickými výjevy a kouzelný baldachýn. Dveře kostela se skládají z bronzových výplní z 11. a 12. století, nad nimiž se nachází nízký reliéf znázorňující vítězství sv. Zena nad ďáblem. Cihlová věž v severní části se tyčí údajně nad hrobem italského krále Pipina (777 - 810) do výšky 72 m a byla dokončena v roce 1178.

Interiér

Kostel San Zeno Maggiore má krásný interiér. Můžete v něm obdivovat oltářní obraz od Andreye Mantegni z let 1457-59, který zpodobňuje Pannu Marii s dítětem a také obraz se světci, který byl za napoleonských válek uloupen a později částečně navrácen. Zbytek je uchován v pařížském Louvru a v Tours. Hlavní oltář spočívá na vyvýšeném kněžišti, kde stával soudcův trůn. Kostel San Zeno Maggiore má hlavní loď, která je inspirována starověkou římskou bazilikou Justičního paláce. Strop hlavní lodi je ve tvaru lodního kýlu, který připomíná vnitřek obrácené lodi a byl vytvořen v roce 1386, kdy byla přistavěna apsida. Pásový dekor, jenž je typický pro románské stavby ve Veroně , je tvořen z růžových cihel se střídajícím se tufem slonové barvy. Krypta s klenbou ukrývá hrobku patrona kostela Zena, prvního biskupa veronského (362 - 380) .

Praktické informace

Kostel San Zeno Maggiore je veřejnosti přístupný po celý rok v daných hodinách a při pravidelných bohoslužbách.

Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:25:18

Kostel San Zeno Maggiore: Recenze

Kostel San Zeno Maggiore prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Verona (0.9km)Lugagnano (7km)Settimo (7km)Dossobuono (7km)Pedemonte (8km)Bussolengo (11km)Sona (11km)Sommacampagna (11km)Zevio (14km)

Webmap: 1 2 3