TIXIK.cz » Itálie » Firenze » Florencie » Kostel San Lorenzo

Kostel San Lorenzo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel San Lorenzo: Hlídač pokojů
Kostel San Lorenzo Mapa Mapa hotelů Kostel San Lorenzo

Kostel San LorenzoKostel San Lorenzo

Související témata

Kostel San Lorenzo: Fotografie

Doporučené hotely Kostel San Lorenzo


Zobrazit všechny »


Kostel San Lorenzo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel San Lorenzo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel San Lorenzo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Biblioteca Laurenziana0.1km
Baptisterium0.1km
Ponte Vecchio0.8km
Kaple Pazziů1km
Dóm Siena51km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 21:50:33, Adresa: Borgo San Lorenzo, 13, 50123 Florence, Itálie

Kostel San Lorenzo je renesanční kostel ve Florencii v Itálii : Jeho stavbu dokončil jeden z nejvýznamnějších italských architektů, Filippo Brunelleschi. Není přesně známo, kdy tento italský architektonický génius stavbu zahájil, ale rozšíření bývalého románského kostela na místě dnešního San Lorenza bylo provedeno v roce 1418.

Historie

Rekonstrukce románského kostela trvala do roku 1421, kdy zemřel vedoucí stavebních prací Dolfini. Počátky Brunelleschiho (1377 – 1446) působení v rámci stavby se tedy kladou do stejného období. Brunelleschi se inspiroval starší florentskou architektonickou tradicí (Santa Croce, Santa Maria Novella) . Užil tehdy (pro renesanci) běžnou formu rytmického opakování architektonických prvků. Interiér kostela je velmi světlý. Boční stěny jsou zdobeny pilastry, nicméně neodpovídají přiměřené formě, a pravděpodobně byly doplněny až po Brunelleschiho smrti. Sloupy mají korintské hlavice, podobně, jako v Ospedale degli Inocenti (nalezinec, jedna z prvních renesančních staveb, též Brunelleschiho dílo) , zatímco strop lodi je vyzdoben kazetami. Roku 1421 zahájil Brunelleschi práce na sakristii kostela. Stavba sakristie byla dokončena pod jeho vedením v roce 1428. Je to prostor čtvercového půdorysu, který je uzavřený kupolí, a v jedné ze čtyř zdí je umístěno kněžiště, rovněž uzavřené kupolí. Pilastry, které vyznačují hranici mezi prostory sakristie a kaple, jsou z tmavě šedého kamene zvaného pietra serena, kterého bylo využito pro zdůraznění kontrastu mezi ním a bělostí stěn. Jedná se o jedno z nejdůležitějších děl italské renesanční architektury, a jeho kouzlo jistě osloví každého, kdo stane v prosvětlené lodi nádherného kostela.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:05

Kostel San Lorenzo: Recenze

Kostel San Lorenzo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Florencie (0.4km)San Jacopo al Girone (7km)Grassina (6km)San Donnino (9km)Tavarnuzze (8km)Pontassieve (14km)Montelupo Fiorentino (19km)Pelago (20km)Rufina (19km)