TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Kostel Povýšení Svatého Kříže

Kostel Povýšení Svatého Kříže - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel Povýšení Svatého Kříže: Hlídač pokojů
Kostel Povýšení Svatého Kříže Mapa Mapa hotelů Kostel Povýšení Svatého Kříže

Kostel Povýšení Svatého KřížeKostel Povýšení Svatého Kříže

Související témata

Kostel Povýšení Svatého Kříže: Fotografie

Doporučené hotely Kostel Povýšení Svatého Kříže


Zobrazit všechny »


Kostel Povýšení Svatého Kříže: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel Povýšení Svatého Kříže Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel Povýšení Svatého Kříže a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Łomnica6km
Jezioro Sosnówka9km
Miłków11km
Dinopark Szklarska Poreba16km
Ambrožova vyhlídka21km
Vrbatovo návrší22km
Vrbatova bouda22km
Harrachovy kameny22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 18:23:04, Nadmořská výška: 353m, Adresa: Jelenia Góra, Dolnośląskie, 58-500

Kostel Povýšení Svatého Kříže je nádherná architektonická památka a významná náboženská stavba. Nachází se na jihozápadě Polska ve městě Jelenia Góra . Kostel Povýšení Svatého Kříže byl postupně budován mezi lety 1717 a 1770. Je uprostřed parku, ve kterém spolu s ním stojí ještě devatenáct kaplí. Kostel Povýšení Svatého Kříže má obrovskou kapacitu, vejde se do něj až 12 000 lidí. Slouží katolické církvi.

Historie

Základy stavby byly položeny v roce 1709. Stavba probíhala v několika etapách. Obrovský, ale nádherný barokní oltář byl do budovy zasazen v roce 1727. Ve stejném roce sem byly zakomponovány varhany. Roku 1745 byl Kostel Povýšení Svatého Kříže zasažen bleskem, což způsobilo velké škody na celé budově. Částečně byla zničena velmi vzácná kazatelna. Kromě toho nehoda stála život kněze, který měl v okamžiku neštěstí zrovna kázání.

Vzhled

Kostel Povýšení Svatého Kříže je nádhernou ukázkou pozdní gotické architektury. Najdete tu téměř všechny prvky reprezentující tento sloh. Fasáda kostela je žlutě natřená, nad ní ční zelená střecha. Kostel Povýšení Svatého Kříže má půdorys řeckého kříže se dvěma rameny.

Interiér

Stejně jako celý Kostel Povýšení Svatého Kříže, tak i jeho vnitřek je vybudován v barokním stylu. Najdete tu několik zajímavých prvků. Na první pohled každého určitě zaujme monumentální hlavní oltář z roku 1727. Nad ním jsou varhany, rekonstruované v roce 1905. Jsou tvořeny celkem 4571 píšťalami. Velmi vzácná je i kazatelna z roku 1717, která byla vytesána z jediného kusu pískovce.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:16

Kostel Povýšení Svatého Kříže: Recenze

Kostel Povýšení Svatého Kříže prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jelení Hora (0.7km)Wojcieszyce (8km)Mysłakowice (7km)Podgórzyn (9km)Sosnówka (10km)Stara Kamienica (12km)Miłków (10km)Piechowice (12km)Wojcieszów (14km)

Webmap: 1 2 3