TIXIK.cz » Polsko » Velkopolsko » Poznaň » Kostel Nejsvětější Panny Marie

Kostel Nejsvětější Panny Marie - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel Nejsvětější Panny Marie: Hlídač pokojů
Kostel Nejsvětější Panny Marie Mapa Mapa hotelů Kostel Nejsvětější Panny Marie

Kostel Nejsvětější Panny MarieKostel Nejsvětější Panny Marie

Související témata

Kostel Nejsvětější Panny Marie: Fotografie

Doporučené hotely Kostel Nejsvětější Panny Marie


Zobrazit všechny »


Kostel Nejsvětější Panny Marie: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel Nejsvětější Panny Marie Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel Nejsvětější Panny Marie a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Přírodní rezervace Morasko9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 06:11:24, Adresa: Ostrów Tumski 10, Poznań, Polsko

Kostel Nejsvětější Panny Marie je významná náboženská stavba. Nachází se na západě Polska ve městě Poznaň . Kostel Nejsvětější Panny Marie patří katolické církvi. Je to výborná ukázka středověkého gotického stavitelství. V minulosti byl Kostel Nejsvětější Panny Marie součástí velkého paláce.

Vzhled

Gotický Kostel Nejsvětější Panny Marie je postaven z cihel a jeho fasáda není omítnuta. Protože stavba zabírá poměrně malou plochu, budí dojem velké výšky. Tomu napomáhají i vysoká gotická okna, z nichž některá jsou úmyslně zazděná. Střecha má tvar trojúhelníku. Ve štítu najdete bílé pruhy zakončené gotickými fiálami. Uprostřed štítu se nachází malá věž. Před kostelem stojí socha Panny Marie Neposkvrněné.

Interiér

Nejvzácnějšími prvky interiéru kostela jsou dřevořezby z 15. století. Dále zde najdete nástěnné malby, které vznikly v polovině 20. století podle vzoru gotických fresek. Stejně staré jsou i místní vitráže.

Historie

První objekt stál na tomto místě už ve 2. polovině 10. století. Dnešní název kostela se objevil v roce 1247. Současnou podobu získal Kostel Nejsvětější Panny Marie zhruba v polovině 15. století. Neustále zde probíhají archeologické vykopávky. Díky nim vědci mimo jiné zjistili, že pod dnešním kostelem a v jeho okolí se nacházejí zbytky paláce, který byl ve své době největší světskou budovou v celém tehdejším Polsku .

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:30

Kostel Nejsvětější Panny Marie: Recenze

Kostel Nejsvětější Panny Marie prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poznaň (1km)Swarzędz (9km)Suchy Las (8km)Kobylnica (10km)Skórzewo (11km)Przeźmierowo (11km)Plewiska (11km)Komorniki (12km)Owińska (11km)

Webmap: 1 2 3