TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Kostel Nanebevzetí Krzeszów

Kostel Nanebevzetí Krzeszów, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel Nanebevzetí Krzeszów: Hlídač pokojů
Kostel Nanebevzetí  Krzeszów Mapa Mapa hotelů Kostel Nanebevzetí Krzeszów

Kostel Nanebevzetí KrzeszówKostel Nanebevzetí  Krzeszów

Související témata

Kostel Nanebevzetí Krzeszów: Fotografie

Doporučené hotely Kostel Nanebevzetí Krzeszów


Zobrazit všechny »


Kostel Nanebevzetí Krzeszów: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel Nanebevzetí  Krzeszów Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel Nanebevzetí Krzeszów a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Teplicko-adršpašské skály14km
Miłków23km
Łomnica24km
Jezioro Sosnówka27km
Šmídova vyhlídka35km
Vrbatova bouda37km
Vrbatovo návrší37km
Ambrožova vyhlídka37km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 03:16:19, Nadmořská výška: 476m, Adresa: Nowa Kolonia 20, 58-420 Lubawka, Polsko

Kostel Nanebevzetí Krzeszów je barokní historická budova, která se od roku 2004 řadí do Světového dědictví UNESCO . Kostel Nanebevzetí Krzeszów se nachází v jihozápadním Polsku , ve městě Krzeszów , asi 50 m od Kostela Svatého Josefa . S tím je propojen informační kanceláří, ve které se prodávají vstupenky do věže a mauzolea.

Pohledy do historie

Kostel Nanebevzetí Krzeszów byl postaven v 1. polovině 18. století. Byl vybudován na místě, kde do 14. století stál klášterní kostel. Ten byl opakovaně ničen husitskými a švédskými nájezdy. Později tam stálo mauzoleum vévodství Świdnica-Jawor.

Kompozice stavby

Kostel Nanebevzetí Krzeszów je dlouhý 118 m a jeho průčelí s dvěma věžemi je 70 m vysoké a je odshora až dolů bohatě zdobeno i v nejmenších detailech. Interiér památky Kostel Nanebevzetí Krzeszów je velice soudržný, veškerá výzdoba i vybavení pochází z dob stavby kostela - později se nic nepřidávalo. V pozadí hlavního oltáře se nachází obraz Petra Brandla, který nese název Nanebevzetí Panny Marie. Na oltáři se nachází ikona Madony. Kostel Nanebevzetí Krzeszów se může chlubit nádhernými varhany, které jsou považované za nejkrásnější hudební nástroj v celém Slezsku. Klenby jsou zdobeny freskami, které vypracoval vnuk a žák Michaela Willmanna George - Wilhelm Neunhertz. Za hlavním oltářem sídlí mauzoleum swidnických Piastovců, které je přístupné zvenku samostatným vchodem. V mauzoleu, které je zdobené freskami, jsou uloženy náhrobky Knížat Bolka I. a Bolka II. Mezi náhrobky je uložen i popel dalších vládců této linie.

Praktické informace

Kostel Nanebevzetí Krzeszów můžete navštívit celoročně od 9 do 18 hodin, v zimě do soumraku. Do kostela je vstup zdarma, placené jsou vstupy do mauzolea a věží.

Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:52:17

Kostel Nanebevzetí Krzeszów: Recenze

Kostel Nanebevzetí Krzeszów prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lubawka (6km)Chełmsko Śląskie (7km)Walbrzych (16km)Kowary (17km)Karpacz (23km)Jugowice (23km)Zagórze Śląskie (24km)Miłków (23km)Modliszów (24km)

Webmap: 1 2 3