TIXIK.cz » Polsko » Podkarpatsko » Kostel Haczów

Kostel Haczów - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel Haczów: Hlídač pokojů
Kostel Haczów Mapa Mapa hotelů Kostel Haczów

Související témata

Kostel Haczów: Fotografie

Doporučené hotely Kostel Haczów


Zobrazit všechny »Kostel Haczów: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel Haczów Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel Haczów a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 12:48:21, Adresa: 9, Polsko

Kostel Haczów je údajně největší dřevěný gotický kostel v celé Evropě a zároveň nejstarší dřevěný kostel v Polsku . Nachází se v Podkarpatském vojvodství, v obci Haczów .

Základní fakta

Kostel Haczów byl postaven nejspíše na konci 14. století. Je zasvěcen Panně Marie a sv. Archandělovi Michaelovi. Uvnitř kostela jsou nádherné malby z 15. století. Tyto malby byly objeveny v roce 1955 a v 90. letech 20. století proběhlo jejich restaurování. Kostel Haczów se může také pochlubit pěti barokními postranními oltáři. Původní hlavní oltář, který vznikl pravděpodobně kolem roku 1400 n.l., je v současnosti umístěn ve vedlejším novém kostele. Kostel Haczów je společně s ostatními dřevěnými kostely v jižním Malopolsku zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO .

Praktické informace

Kostel Haczów je přes den otevřený po celý rok. Pokud je zavřeno, můžete požádat zdejšího farníka, který Vás rád pustí dovnitř.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:06

Kostel Haczów: Recenze

Kostel Haczów prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kombornia (6km)Korczyna (8km)Krosno (9km)Rymanów (10km)Iwonicz-Zdrój (13km)Strzyżów (24km)Frysztak (28km)Jaslo (32km)Czudec (32km)

Webmap: 1 2 3