TIXIK.cz » Polsko » Varmijsko-Mazursko » Kostel Świeta Lipka

Kostel Świeta Lipka, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostel Świeta Lipka: Hlídač pokojů
Kostel Świeta Lipka Mapa Mapa hotelů Kostel Świeta Lipka

Kostel Świeta LipkaKostel Świeta Lipka

Související témata

Kostel Świeta Lipka: Fotografie

Doporučené hotely Kostel Świeta Lipka


Zobrazit všechny »


Kostel Świeta Lipka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostel Świeta Lipka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostel Świeta Lipka a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Vlčí doupě19km
Zámek Ryn24km
Mikołajki34km
TerraJa43km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 15:21:25, Adresa: 594, Polsko, WWW stránky:

Kostel Świeta Lipka také nazýván Kostel Panny Marie je pozdně barokní stavba, ale především vyhledávané poutní místo. Nachází se v severovýchodní části Polska . Kostel Świeta Lipka stojí na místě, které je historicky spjato s jedním z největších zázraků v této zemi.

Pohled do historie

Údajně se na místě, kde stojí Kostel Świeta Lipka začali dít zázraky a zvláštnosti, poté co vězeň z nedalekého hradu, odsouzen na popravu, dostal milost za to, že za jedinou noc vytesal podobu Panny Marie do špalku, který mu údajně v noci před vykonáním rozsudku samotná Panna Marie dala. Sošku následně pověsil na nejbližší lípu a od té doby toto místo získalo název Svatá Lípa a začalo být místními obyvateli považováno za posvátné. Posléze zde byla vybudována kaple a o mnoho let později Kostel Świeta Lipka, jehož výstavba byla dokončena v 1. polovině 17. století. Později byly po obvodě kostela dostaveny čtyři věže a do každého z nich byla umístěna kaple.

Interiér kostela

Na výzdobě interiéru, která trvala až do 1. poloviny 18. století, se podílelo mnoho významných osobností té doby. Do areálu historické památky Kostel Świeta Lipka procházíte umělecky kovanou bránou. Po vstupu uvidíte dokonale zpracovanou sochu Svaté Lípy s Pannou Marií. Celý Kostel Świeta Lipka je bohatě zdobený barokními freskami, které vyhotovil Maciej Mayer z Lidzbarku , které můžete spatřit zejména na sloupech a klenbách. Interiéru tohoto velkolepého chrámu dominuje vysoký oltář,který na první pohled vyvolává dojem, že je vytesán z mramoru. Nenechte se zmýlit, je totiž bravůrně vyřezaný z ořechového dřeva. Kazatelnu zdobí bohaté malby a detailně propracované sochy. Kostel Świeta Lipka se také může pyšnit unikátními varhanami, tvořenými několika sty píšťal a postaviček svatých, které se při hraní pohybují. Navštívit tuto památku můžete každý den od 8 do 18 hodin. Kostel Świeta Lipka pořádá jednou týdně hudební večery, při kterých máte jedinečnou příležitost zaposlouchat se do líbezného zvuku proslulých varhan.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:38:55

Kostel Świeta Lipka: Recenze

Kostel Świeta Lipka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Reszel (5km)Kętrzyn (12km)Nakomiady (16km)Mrągowo (19km)Gieląd (20km)Sterławki Wielkie (24km)Ryn (24km)Biskupiec (24km)Kosewo (25km)

Webmap: 1 2 3