TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Kościuszkova mohyla

Kościuszkova mohyla - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kościuszkova mohyla: Hlídač pokojů
Kościuszkova mohyla Mapa Mapa hotelů Kościuszkova mohyla

Kościuszkova mohylaKościuszkova mohyla

Související témata

Kościuszkova mohyla: Fotografie

Doporučené hotely Kościuszkova mohyla


Zobrazit všechny »


Kościuszkova mohyla: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kościuszkova mohyla Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kościuszkova mohyla a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Jagellonská univerzita, Polsko3km
Collegium Maius3km
Soukenická budova v Krakově3km
Les Niepołomicka29km
Indiánská vesnice35km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Památníky, Aktuální čas: 21:27:17, Adresa: al. Waszyngtona 1, Kraków, Polsko, Telefon: +48 12 425 11 16, WWW stránky:

Kościuszkova mohyla je nejslavnější a nejznámější kopec v Polsku . Nachází se v jižní části země, asi 5 kilometrů od centra města Krakow . Patří k největším polským národním pomníkům.

Historické zajímavosti

Kościuszkova mohyla byla vybudována jako pocta významnému bojovníku za svobodu v Polsku a USA , který se jmenoval Tadeusz Kościuszko, a to krátce po jeho smrti. Výstavba začala roku 1820 a byla dokončena o tři roky později, roku 1823. Inspirací se staly již existující legendární mohyly Krak a Wanda. Kościuszkova mohyla má průměr základu 80 metrů, na vrcholu 8,5 metrů a jeho výška dosahuje 34,1 metrů. Na úpatí pahorku bylo postaveno kolem roku 1846 mohutné opevnění, které vybudovali Rakušané. V období 2. světové války měla Kościuszkova mohyla zaniknout, k čemuž naštěstí nedošlo. V průběhu dalších let byla mnohokrát rekonstruována. Poslední rekonstrukce proběhla na přelomu 20. a 21. první století, kdy byla Kościuszkova mohyla zasažen povodněmi.

Atrakce

Vstup do mohyly vede přes malou novogotickou kapli, kde je malá expozice, která je věnována osobě Tadeusze Kościuszka. Vrchol kopce nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na město Krakow a na zdejší památky, například hrad Wawel s Wawelskou katedrálou , a také do okolní krajiny. Večer je mohyla nádherně osvětlená. V současnosti je Kościuszkova mohyla domovem armádního muzea a trvalých i dočasných výstav. Návštěvníci mohou shlédnout například výstavu, která se pojí k historii a životu Tadeusze Kościuszka, nebo unikátní výstavu voskových figurín. Součástí objektu je i kavárna.

Praktické informace

Kościuszkova mohyla je veřejnosti přístupná po celý rok denně od 09,00 do soumraku. Zdejší muzeum je otevřeno od 09,30 do 15,00, 16,00, 17,00, 18,00 nebo 19,00 dle ročního období. Cena vstupného na kopec: 8 zł-normální vstupné, 6 zł snížené vstupné a 14 zł rodinné vstupné. Ceny vstupenek na výstavu voskových figurín jsou: 8 zł-normální vstupné, 6 zł-snížené vstupné a 12 zł rodinné vstupné.


Informace a fakta

GPS: 50.0549, 19.8934
Nadmořská výška: 294 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:44:23

Kościuszkova mohyla: Recenze

Kościuszkova mohyla prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Krakov (3.7km)Rząska (6km)Kryspinów (7km)Szczyglice (7km)Balice (8km)Modlnica (8km)Morawica (11km)Węgrzce (9km)Libertów (9km)

Webmap: 1 2 3