TIXIK.cz » Města » Korčula

Korčula - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Korčula: Hlídač pokojů
Korčula Mapa Mapa hotelů Korčula

Související témata

Korčula: Fotografie

Doporučené hotely Korčula


Zobrazit všechny »Korčula: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Korčula Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Korčula a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:49:43, Adresa: Trg Sv. Marka, Korčula, Chorvatsko, Telefon: +385 20 711 420, WWW stránky:

Korčula je město na stejnojmenném chorvatském ostrově Korčula. Nachází se na severovýchodním pobřeží a má 3 300 stálých obyvatel. Noční Korčula s nasvícenými hradbami opravdu stojí za shlédnutí a ne náhodou je to po Dubrovníku nejoblíbenější cíl turistů v jižní části Chorvatska .

O městě

Hlavní dominanta a nejvíce ceněná část města Korčula je starobylé město se svými hradbami. Ty byly vybudovány ve 14. – 16. století. Korčula si i v dnešní době zachovává svůj původní ráz se starými stavbami a je po právu vyhlášena městskou památkovou rezervací. Zajímavý je fakt, že některé domy mají zazděná okna a vchody, což měla být obrana proti šíření epidemie moru v 16.století. Z dochovaných památek Korčula nabízí například katedrálu sv. Marka, kterou najdete ve středu starého města na Strossmayerově náměstí a kostel sv. Petra ze 14. století. U jedné z věží hradeb, která se nazývá Ravelin, lze najít nádhernou radnici z doby renesance. Z této věže je krásná vyhlídka na starobylou Korčulu a nedaleký polostrov Pelješac . V Korčule se mimo jiné narodil světoznámý mořeplavec Marco Polo.

Praktické informace

Korčula leží na ostrově, a proto se tam můžete dostat buď trajektovým spojením nebo loďkou z poloostrova Pelješac , která Vás odveze tam i zpět. V Korčule je možné se ubytovat v soukromých apartmánech, v hotelích a v kempu. Pláž má Korčula jen jednu, a to přímo ve středu města. Ta však není nijak veliká. U hotelů jsou vybudovány umělé pláže nebo betonová plata.

Plusy

blízko k moři
klid
pobyty u moře
lesy

Proti

daleko od letiště

Doprava a dopravní možnosti

námořní


Informace a fakta

GPS: 42.9616, 17.1366
Nadmořská výška: 14 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:24:55

Korčula: Recenze

Zobrazit recenze:
 2010-11-26 18:11:49
Není pravda, že město Korčula je největším městem na ostrově Korčula. Město Vela Luka na západní straně ostrova má přes 4000 obyvatel a je větší než město Korčula.

Města a obce v okolí

Lumbarda (5km)Trpanj (12km)Lovište (11km)Zavalatica (17km)Smokvica (20km)Brna (23km)Sućuraj (19km)Ploče (26km)Gradac (23km)

Webmap: 1 2 3