TIXIK.cz » Města » Korce

Korce, Albánie - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Korce: Hlídač pokojů
Korce Mapa Mapa hotelů Korce

Související témata

Satelitní mapa Korců, Korce: Fotografie

Doporučené hotely Korce


Zobrazit všechny »Korce: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Korce Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Korce a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:21:19, Nadmořská výška: 868m, WWW stránky:

Korce (Korçë) je jedno z nejvýznamnějších měst v jihovýchodní Albánii . Nachází se v okrese Korce a s 58 000 obyvateli jde o 7. největší město v zemi. Rozkládá se v nadmořské výšce 850 m a je obklopeno pohořím Morava.

Historie

Území dnešního Korce bylo osídleno již v neolitu, tedy od 5. tisíciletí př. n. l. Ve středověkých dokumentech je poprvé město uváděné v roce 1280 pod názvem Coviza. Současné město Korce se datuje od konce 15. století.

O městě

Dnes je Korce moderním městem, které nabízí hezké památky a nádhernou přírodu v okolí. Může se také chlubit vysokým stupňem vzdělanosti místních obyvatel. Jsou tu střední i vysoké školy. Stojí tu také první pravá albánská škola. Korce je jinak i významným obchodním, průmyslovým a zemědělským centrem. Okolí města je jednou z hlavních oblastí pěstování pšenice v Albánii . Mezi nejvyhlášenější výrobky z Korce patří místní pivo, koberce a textil.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Korce patří zdejší archeologické vykopávky, které se datují až do období neolitu. Dále je to křesťanská pravoslavná katedrála svatého Jiří a Národní muzeum středověkého umění v Albanii , které patří k nejvýznamnějším muzeím v zemi. V Korce sídlí ale samozřejmě více muzeí, jako je např. Národní muzeum archeologie či orientální muzeum. Oblíbeným cílem je také zdejší hlavní městský park.

Turistické služby

Korce nabízí dostatečné možnosti k ubytování. Nejoblíbenějším ubytovacím objektem je hotel Kocibelli, který byl nedávno rekonstruován a tak nabízí čisté pokoje a internet zdarma. Oblíbený je také Grand hotel Korca, hotel Golf, hotel Kocibelli a hotel Albania. Dobře najíst se můžete ve městě Korce v restauraci Teru či Ex. Asi nejvýznamnější akcí, která se ve městě koná je každoroční týdenní festival piva, který sponzoruje místní pivovar. Jeho pivo je zámé po celé Albánii. Pivní festival se koná vždy v srpnu. V Korce jinak nechybí ani kino.

Doprava

Korce je nejlépe dostupné autem nebo autobusem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Tiraně . Menší letiště Korçë Northwest Airport je ale k dispozici i ve městě. Podle mnohých je nejlepší cestovat v Albánii veřejnými dopravnými prostředky. Místní řidiči totiž moc nedodržují pravidla, což vám může způsobit zbytečné problémy. Dávat by si měli pozor i chodci. Pokud jste ale zkušení řidiči a dobrodruzi, není problém si tu auto vypůjčit. Do města Korce jinak jezdí pravidelně autobus např. z Tirany .


Informace a fakta

GPS: 40.6186, 20.7808
Nadmořská výška: 868 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 04:01:50

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.bashkiakorce.gov.al/site/index.php

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, osobitá místní atmosféra, levno, dobré pivo
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko, nepříjemné chladno v zimě
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: poznávání historie, studium, aktivní dovolenou, slavnosti
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: stará & nová architektura

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Korce: Recenze

Korce prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Pogradec (33km)

Webmap: 1 2 3