TIXIK.cz » Města » Kopidlno

Kopidlno - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kopidlno: Hlídač pokojů
Kopidlno Mapa Mapa hotelů Kopidlno

Související témata

Kopidlno - satelitní mapa, Kopidlno: Fotografie

Doporučené hotely Kopidlno


Zobrazit všechny »Kopidlno: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kopidlno Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kopidlno a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:39:36, WWW stránky:

Kopidlno je menší město v České republice. Leží asi 19 kilometrů od města Jičín , brány Českého ráje .

o městě Kopidlno

Kopidlno získalo své jméno zřejmě díky bylině Kopidlenu, která hojně roste v okolních lesích. Historie města Kopidlno byla spojena s rodem Kopidlanských. Ve 14. století zde Kopidlanští nechali vystavět tvrz.

Památky

V 16. století získalo Kopidlno statut města. V 19. století rod Šliků nechal tvrz přestavět na zámek, který se v této podobě společně s rozsáhlým zámeckým parkem dochoval do dnešní doby. Mezi další významné památky města Kopidlno patří kostel sv. Jakuba , který byl vystavěn na místě bývalého gotického kostela a pochází z 18. století. V okolí kostela se nachází unikátní sbírka barokních soch, např. socha sv. Jana Nepomuckého z první poloviny 18. století.

František Matěj Hilmar

Město Kopidlno je též spojeno s osobností Františka Matěje Hilmara (1803 – 1881) , učitele a skladatele, jehož nejznámější polka Esmeralda procestovala celý svět. František Matěj Hilmar se též stal prvním skladatelem, který vydal tištěnou polku a byl uznáván i skladatelem Bedřichem Smetanou.

Festivaly

Kopidlno se proslavilo zejména festivaly Kopidlnský kvítek, který se koná každý rok v říjnu nebo festivalem Kopidlenské slavnosti pořádaným každoročně v květnu.


Informace a fakta

GPS: 50.3309, 15.2703
Nadmořská výška: 221 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:22

Kopidlno: Recenze

Zobrazit recenze:
 2011-05-06 10:11:54
Hezké, že jste vložil prezentaci o Kopidlně, ale bohužel některé informace, které tam jsou napsané, nejsou aktuální. Mladé Hilmarovo Kopidlno se již nekoná. Od loňského roku se nově pořádají Kopidlenské slavnosti. Město Kopidlno

Města a obce v okolí

Dětenice (8km)Mcely (14km)Ostružno (13km)Jičín (14km)Loučeň (19km)Sobotka (16km)Mlázovice (20km)Dobšín (20km)Lázně Bělohrad (25km)

Webmap: 1 2 3