TIXIK.cz » Kopicův statek

Kopicův statek - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kopicův statek: Hlídač pokojů
Kopicův statek Mapa Mapa hotelů Kopicův statek

Kopicův statekKopicův statek

Související témata

Kopicův statek: Fotografie

Doporučené hotely Kopicův statek


Zobrazit všechny »


Kopicův statek: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kopicův statek Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kopicův statek a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 15:21:52, Nadmořská výška: 379m

Kopicův statek je roubená usedlost z druhé poloviny 18. století. Nachází se v České republice , v Českém ráji , nedaleko Turnova , u obce Kacanovy .

Významná památka lidové architektury

Kopicův statek je typický tzv. dřevěný pojizerský dům, který je významnou památkou lidové architektury Českého ráje . Stavení je charakteristické svou pavláčkou a bohatě zdobenou lomenicí, která je rozdělena svislými sloupky na dvě pole. U statku stojí socha sv. Jiří z roku 1806. Kopicův statek není bohužel přístupný veřejnosti.

Skalní reliéfy Kopicův statek - Kacanovy

Od statku vede značený prohlídkový okruh, který vás provede pískovcovým údolím, ve kterém se nachází řada vytesaných skalních reiléfů. Ty zde vytesal v letech 1939 až 1978 Vojtěch Kopic, sedlák, který se na zdejší statek přiženil v roce 1932. Většinou se jedná o výjevy zobrazující české dějiny nebo o zobrazení zvířat. Reliéfy často doprovázejí různá lidová rčení a moudra. Vojtěch Kopic zde ztvárnil například Mistra Jana Husa, Sv. Václava, varhany, Horymíra se Šemíkem a další.

Jak se sem dostat

Kopicův statek a skalní reliéfy jsou přístupné po značené modré turistické stezce. Od hřbitova v Kacanovech se sem dostanete po asfaltové cestě. Trasa je dlouhá 1 km. Dojít sem můžete také po modré turistické značce ze Sedmihorek . Tato trasa je dlouhá 5 km


Informace a fakta

GPS: 50.5559, 15.159
Nadmořská výška: 379 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:34:03

Kopicův statek: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742012-12-12 14:00:58
Moc hezká stavba, ale ještě víc se mi líbili skalní obrazy vytesané majitelem statku pane Vojtěchem Kopicem. Nachází se v údolíčku pod statkem a všem doporučuji si je prohlédnout.

Města a obce v okolí

Vyskeř (2.9km)Turnov (3.5km)Žehrov (5km)Dobšín (9km)Sobotka (10km)Malá Skála (10km)Frýdštejn (11km)Mnichovo Hradiště (14km)Semily (13km)

Webmap: 1 2 3