TIXIK.cz » Města » Kostnice

Ubytování Kostnice

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kostnice: Hlídač pokojů
Kostnice Mapa Mapa hotelů Kostnice

KostniceKostnice

Související témata

Satelitní mapa Kostnice, Tipy na výlety poblíž Kostnice, Luxusní ubytování v Kostnici, Apartmány v Kostnici, Autopůjčovny v Kostnici, Kostnice - počasí, Kostnice: Fotografie

Doporučené hotely Kostnice


Zobrazit všechny »


Kostnice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kostnice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kostnice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:17:48, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
levno
dobré pivo
romantická atmosféra

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Business travel (průmysl)

zbrojní


Informace a fakta

GPS: 47.664, 9.1774
Nejbližší hranice: Švýcarsko, 6.3 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:00:40

Kostnice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:10:46
Kostnice je největší město na břehu Bodamského jezera. Rozkládá se na německo -švýcarské hranici. Obývá jej cca 80 000 obyvatel. Kostnice nabízí pro své návštěvníky ideální podmínky pro strávení volného času a dovolené.

Historie města

Místo bylo osídleno Kelty a Římany. V roce 590 zde sídlili germánští Alemani a v té době zde bylo založeno biskupství. V roce 1215 získala Kostnice městská práva. V letech 1548 až 1805 spadala pod Rakousko. Při zasedání 16. církevního koncilu zde byl odsouzen a později upálen český církevní reformátor Mistr Jan Hus.

Historické památky města Kostnice

Město láká svým historickým jádrem. Stojí zde mnoho gotických domů. Nachází se zde i dům nazývaný Koncil, kde zasedalo konkláve kardinálů. Na jezerním ostrůvku se nachází Ostrovní hotel přestavěný z kláštera. U mostu přes řeku stojí brána Rheintorturm a nedaleko od ní věž Pulverturm.
K dalším památkám města Kostnice patří kostel Páně a chrám P. Marie, což je původně přestavěná románská bazilika. V tomto chrámu byl souzen Mistr Jan Hus. K dalším sakrálním památkám patří kostel sv. Štěpána. Ve městě Kostnice nechybí ani divadlo a Husův památník. Severně od Husova památníku stojí renesanční radnice. Blízko hranice se Švýcarskem stojí tzv. Husův kamen určující místo mistrova upálení.

Sport v Kostnici

Poloha u Bodamského jezera nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí k vodním sportům a koupání. Město Kostnice nabízí i nové koupaliště se saunou.

 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 11:12:44
Město kostnici jsem navštívila při poznávacím zájezdu do Švýcarska. je na hraničním rozmezí a cesta není daleká. město je zajímavé přišlo mi hodně čisté a upravené, oproti některým městům v české republice. Muzeum Jana Husa mě nadchlo, prohlídka v mnoha jazycích a mohla jsem si uvědomit jak Jan Hus žil. je zde i Husův památník. ale nejvíce mě nadchla ohromná plocha Bodamského jezera.

Města a obce v okolí

KostniceMeersburg (8km)Reichenau (9km)Daisendorf (9km)Uhldingen-Mühlhofen (9km)Immenstaad am Bodensee (14km)Gaienhofen (15km)Überlingen (11km)Bermatingen (15km)