Konin je také dobrý výchozí bod k poznávání některých významných míst v okolí, mezi něž patří například 15 km vzdálená Licheńská bazilika , druhé nejnavštěvovanější poutní místo v Polsku. Dodnes můžete ve městě vidět stopy různých národnostních menšin, které tu žily. Patřili mezi ně Židé, Němci, Francouzi, Češi či Švýcaři. Městem vede i tzv. "Skotská stezka". Je to spojnice mezi městy v Polsku, v nichž žijí skotské komunity. Konin se dělí na starou a novou část. Starý historický Konin nabízí celou řadu památek. Nová část města je pak typická panelákovou výstavbou.
Mezi zajímavé turistické cíle ve městě Konin patří kostel svatého Ondřeje, náměstí Svobody (Plac Wolnosci) , radnice, synagoga Konin, pozůstatky židovských náhrobků, starý rozcestník, farní kostel sv. Bartoloměje, kaple Jana Zemełka, luteránský kostel svatého Ducha, kostel svatého Vojtěcha, klášter Sv. Máří Magdalény a kostel reformovaných františkánů. V Koninu se však nachází ještě celá řada dalších zajímavých staveb.
Konin disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je dostatek restaurací, hospod a obchodů. Pokud si chcete zasportovat či si zaplavat, navštivte zdejší Aquapark Rondo . Tento areál, kromě bazénů a vodních atrakcí, nabízí různá sportovní hřiště a bowling.
Oblast dnešního města byla osídlena již v paleolitu. Nejstarší nalezené artefakty pochází z doby 9000 - 8000 let před naším letopočtem. Trvalé osídlení je ale spojeno až s obdobím vzniku Jantarové stezky, která vedla z Římské říše k Baltskému moři. Současný Konin byl založen nejspíše někdy v 10. století n.l. Městská práva pak získal v roce 1284.
Konin je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Nejbližší letiště Poznań-Ławica Airport se nachází v Poznani . Hlavní vlakové nádraží je poměrně daleko od historického centra. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A2 (E30).
Konin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!