TIXIK.cz » Města » Konin

Konin, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Konin: Hlídač pokojů
Konin Mapa Mapa hotelů Konin

Související témata

Satelitní mapa Koninu, Autopůjčovny v Koninu, Konin: Fotografie

Doporučené hotely Konin


Zobrazit všechny »Konin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Konin Mapa Plánovač výletů na míru
Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Konin a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:23:20, WWW stránky:

Konin je město na březích řeky Warta. Nachází se v centrálním Polsku , ve Velkopolském vojvodství. Konin je pro návštěvníky atraktivní především díky historickým památkám. V současné době zde žije okolo 80 000 obyvatel.

O městě

Konin je také dobrý výchozí bod k poznávání některých významných míst v okolí, mezi něž patří například 15 km vzdálená Licheńská bazilika , druhé nejnavštěvovanější poutní místo v Polsku. Dodnes můžete ve městě vidět stopy různých národnostních menšin, které tu žily. Patřili mezi ně Židé, Němci, Francouzi, Češi či Švýcaři. Městem vede i tzv. "Skotská stezka". Je to spojnice mezi městy v Polsku, v nichž žijí skotské komunity. Konin se dělí na starou a novou část. Starý historický Konin nabízí celou řadu památek. Nová část města je pak typická panelákovou výstavbou.

Turistické zajímavosti

Mezi zajímavé turistické cíle ve městě Konin patří kostel svatého Ondřeje, náměstí Svobody (Plac Wolnosci) , radnice, synagoga Konin, pozůstatky židovských náhrobků, starý rozcestník, farní kostel sv. Bartoloměje, kaple Jana Zemełka, luteránský kostel svatého Ducha, kostel svatého Vojtěcha, klášter Sv. Máří Magdalény a kostel reformovaných františkánů. V Koninu se však nachází ještě celá řada dalších zajímavých staveb.

Turistické služby

Konin disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je dostatek restaurací, hospod a obchodů. Pokud si chcete zasportovat či si zaplavat, navštivte zdejší Aquapark Rondo . Tento areál, kromě bazénů a vodních atrakcí, nabízí různá sportovní hřiště a bowling.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v paleolitu. Nejstarší nalezené artefakty pochází z doby 9000 - 8000 let před naším letopočtem. Trvalé osídlení je ale spojeno až s obdobím vzniku Jantarové stezky, která vedla z Římské říše k Baltskému moři. Současný Konin byl založen nejspíše někdy v 10. století n.l. Městská práva pak získal v roce 1284.

Doprava

Konin je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Nejbližší letiště Poznań-Ławica Airport se nachází v Poznani . Hlavní vlakové nádraží je poměrně daleko od historického centra. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A2 (E30).

Plusy

rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 52.2242, 18.2504
Nadmořská výška: 85 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:58:23

Konin: Recenze

Konin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Konin (0km)Ślesin (17km)Trzemeszno (48km)

Webmap: 1 2 3