TIXIK.cz » Města » Kongsberg

Kongsberg - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kongsberg: Hlídač pokojů
Kongsberg Mapa Mapa hotelů Kongsberg

Související témata

Autopůjčovny v Kongsbergu, Satelitní mapa Kongsbergu, Kongsberg: Fotografie

Doporučené hotely Kongsberg


Zobrazit všechny »Kongsberg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kongsberg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kongsberg a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:23:47, WWW stránky:

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
klid

Proti

horší dopravní dostupnost
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Business travel (průmysl)

těžební

Aktivity

surfování


Informace a fakta

GPS: 59.65, 9.65
Nadmořská výška: 137 m
Vzdálenost do hlavního města: Oslo, 85 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:26:07

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kongsberg-jazzfestival.no/default.asp?uid=172&CID=172

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, klid, , v údolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kongsberg: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 09:04:47
Kongsberg je město ležící v Norsku . Najdeme ho asi 70 km západně od hlavního města Oslo . Kongsberg je ve světě proslaven stříbrem, které se těžilo v okolí. Toto stříbro patřilo k nejčistšímu na světě. V Kongsbergu žije kolem 18 000 obyvatel.

Historie města

Kongsberg bylo založen v roce 1624. Nedaleko od něj bylo objeveno velké ložisko stříbra v údolí Numedal. Díky tomuto objevu se město stalo v té době druhým největším městem Norska . V té době mělo kolem 8 000 obyvatel. Převážnou většinu obyvatelstva tvořili horníci a a farmáři. Mezi lety 1623 – 1957 se ze zdejšího dolu vytěžilo přes 1,35 miliónu kilogramů ryzího stříbra. Poslední důl u Kongsbergu byl zavřen v roce 1957. Těžba stříbra se přestala vyplácet.

Zajímavosti města

Kongsberg je rozdělen na dvě části. Město leží na březích řeky Numedalslagen, která ho rozděluje na starou a novou část. V nové části najdete většinu ze zdejších obchodů a také vlakové a autobusové nádraží. Ve městě Kongsberg nalezneme největší norský barokní kostel Kirketorget. Stojí na západě od řeky ve staré části města. Z dalších zajímavostí můžeme jmenovat především Muzeum hornictví. Tady najdete vše možné o těžbě zdejšího stříbra. Návštěvníci ve městě Kongsberg také obdivují divoké peřeje na řece.

Stříbrné doly kolem města

Kolem Kongsbergu se nachází několik stříbrných dolů. Nejzajímavější jsou ale doly Solvgruvene. Ty se nachází až v hloubce 1070 metrů a jsou tak 550 metrů pod hladinou moře. Tyto doly jsou pro veřejnost přístupné. Najdeme je 8 km jižně od města Kongsberg. Návštěvníky v dole vozí po kolejích vláček a je tu několik možností prohlídek. Pro vyhledávače adrenalinu je tu možnost speciální prohlídky s lanem a svítilnou. Ta je však pouze pro zdatné návštěvníky, kteří musí projít kursem slaňování, aby mohli prohlídku vůbec absolvovat. Slanit se musí celkem 112 metrů. Dostanou se do velkých důlních prostorů s pozůstatky původního zařízení dolu.

Praktické informace

Možností ubytování nabízí město Kongsberg a jeho okolí hned několik. Přímo ve městě je například hotel Kongsberg Vandrerhjem, který leží v klidné části města a má i přijatelné ceny. Pro milovníky kempování je poblíž Kongsbergu kemp. Je vzdálen asi 14 km severozápadně od města, ve směru na Rjukan. Dostanete se sem také autobusem, který tu jezdí 2 x denně.

Doprava

Kongsberg má dobré vlakové spojení s hlavním městem Oslo . Ve městě je kromě vlakového nádraží také autobusové. Pro cestování po městě či okolí je možné si zapůjčit kola v některé z místních půjčoven.

Města a obce v okolí

Kongsberg (0km)Svene (16km)Lampeland (21km)Notodden (24km)Vikersund (40km)

Webmap: 1 2 3