TIXIK.cz » Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Koněpruské jeskyně: Hlídač pokojů
Koněpruské jeskyně Mapa Mapa hotelů Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyněKoněpruské jeskyně

Související témata

Koněpruské jeskyně: Fotografie

Doporučené hotely Koněpruské jeskyně


Zobrazit všechny »


Koněpruské jeskyně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Koněpruské jeskyně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Koněpruské jeskyně a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 16:45:16, Nadmořská výška: 456m, Adresa: Koněprusy, 26601 Česká republika, Telefon: +420 311 622 405, WWW stránky:

Koněpruské jeskyně se nachází v návrší Zlatý kůň, jež se zvedá nad obcí Koněprusy a je to nejdelší systém jeskyní v České republice .

Základní informace

Koněpruské jeskyně je rozložitý třípatrový systém jeskyní v devonském vápenci. Výškový rozdíl mezi jednotlivými patry je 70 m. Jako první bylo objeveno střední patro jeskyní v roce 1950. Veřejnosti byly Koněpruské jeskyně zpřístupněny v roce 1959. Horní patro jeskyní je nejmenší, nejrozsáhlejší je střední patro. Dolní patro jeskyní je veřejnosti nepřístupné. Koněpruské jeskyně byly vytvořeny dešťovou vodou, jež tam pronikla komíny a puklinami. Voda postupně rozpouštěla vápenec a tím vytvořila krásné krasové jevy. Unikátní je tzv. Koněpruská růžice, v jejíž struktuře je opál. Kromě toho bylo v komplexu jeskyní nalezeno značné množství zvířecích kostí a také lidských kostí druhu Homo sapiens, starých kolem 13 000 let. Při prohlídce jeskyní návštěvník prochází řadou podzemních dómů s nádhernou krápníkovou výzdobou. Nejpěknější místo je Proškův dóm se sintrovým jezírkem a Koněpruskými růžicemi. Délka prohlídkové trasy je 610 m.


Informace a fakta

GPS: 49.9146, 14.0672
Nadmořská výška: 456 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 09:38:28

Koněpruské jeskyně: Recenze

Koněpruské jeskyně prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Beroun (5km)Karlštejn (9km)Hlásná Třebaň (9km)Nový Jáchymov (11km)Loděnice (11km)Mníšek pod Brdy (15km)Hořovice (15km)Cerhovice (18km)Jince (16km)

Webmap: 1 2 3