TIXIK.cz » Německo » Bavorsko » Koncentrační tábor Dachau

Koncentrační tábor Dachau - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Koncentrační tábor Dachau: Hlídač pokojů
Koncentrační tábor Dachau Mapa Mapa hotelů Koncentrační tábor Dachau

Koncentrační tábor DachauKoncentrační tábor Dachau

Související témata

Koncentrační tábor Dachau: Fotografie

Doporučené hotely Koncentrační tábor Dachau


Zobrazit všechny »


Koncentrační tábor Dachau: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Koncentrační tábor Dachau Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Koncentrační tábor Dachau a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Hrad Blutenburg12km
Nymphenburg13km
Winzererstrasse14km
Pinakothek der Moderne16km
Dům umění17km
Cuvilliés Theater17km
Nová radnice17km
Stará radnice17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Památníky, Aktuální čas: 15:47:26, Nadmořská výška: 475m, WWW stránky:

Koncentrační tábor Dachau je symbolem zrůdnosti nacismu. Nachází se v Německu u města Dachau , přibližně 15 km severozápadně od města Mnichov .

Vznik koncentračních táborů

Pouhé 2 měsíce poté, co se Adolf Hitler stal říšským kancléřem Německa, byl mezi prvními koncentračními tábory otevřen i Koncentrační tábor Dachau (20. března 1933) . Do koncentračních táborů byli zavíráni odpůrci nacistického režimu a lidé, kteří nevyhovovali nacistům z rasových či jiných důvodů. Koncentrační tábor Dachau sloužil v prvních měsících především k uvěznění Židů a politických odpůrců nacistického režimu v Německu. Uvěznění lidé byli nuceni za hrozných podmínek pracovat až často umírali pro úplné vyčerpání, nemocemi nebo hladem.

Týrání, hlad a vraždění

Po 4 měsících provozu se stal velitelem tábora Theodor Eicke, zločinec plně oddaný Hitlerově vizi o vyčištění lidské rasy. Dokázal v táboře vytvořit řád, který později začal sloužit jako vzor pro ostatní budované koncentrační tábory. Stejně jako ostatní tábory se Koncentrační tábor Dachau postupně stal centrem masového vraždění. S lidmi bylo zacházeno jako se zvířaty a zápisy o hrůzných pokusech hovoří o nepředstavitelném týrání. Vzhledem k výhodné poloze u zbrojních továren v Německu neměl Koncentrační tábor Dachau vybudovánu funkční plynovou komoru. Namísto toho byli vězni používání jako otrocká pracovní síla pro výrobu zbraní do druhé světové války. Tito lidé postupně umírali v důsledku vysílení a hladu. V případě, že byl Koncentrační tábor Dachau přeplněn vězni, byli přebyteční či práce neschopní lidé převezeni ve skupinách do Osvětimi, kde byli okamžitě zavražděni.

Továrna na smrt

V porovnání například s táborem v Osvětimí zemřelo v Dachau "pouhých" 30 000 lidí. Neznámé množství lidí odtud bylo ale převezeno do dalších koncentračních táborů kde byli systematicky zabíjeni. Dne 29. dubna 1945 osvobodila Koncentrační tábor Dachau americká armáda a nalezla zde přes 30 000 zubožených obětí zrůdného režimu.


Informace a fakta

GPS: 48.2719, 11.4665
Nadmořská výška: 475 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:27:20

Koncentrační tábor Dachau: Recenze

Koncentrační tábor Dachau prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hebertshausen (1.9km)Günding (6km)Oberschleißheim (7km)Bergkirchen (8km)Niederroth (8km)Gröbenzell (11km)Fahrenzhausen (11km)Olching (13km)Markt Indersdorf (12km)

Webmap: 1 2 3