TIXIK.cz » Koncentrační tábor Bełżec

Koncentrační tábor Bełżec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Koncentrační tábor Bełżec: Hlídač pokojů
Koncentrační tábor Bełżec Mapa Mapa hotelů Koncentrační tábor Bełżec

Koncentrační tábor BełżecKoncentrační tábor Bełżec

Související témata

Koncentrační tábor Bełżec: Fotografie

Doporučené hotely Koncentrační tábor Bełżec


Zobrazit všechny »


Koncentrační tábor Bełżec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Koncentrační tábor Bełżec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Koncentrační tábor Bełżec a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Památníky, Aktuální čas: 05:09:24

Koncentrační tábor Bełżec byl vyhlazovací tábor, který postavili němečtí fašisté za druhé světové války v Polsku , nedaleko města Bełżec .

Historie

Koncentrační tábor byl narychlo vytvořen během roku 1941. V ten samý rok totiž Adolf Hitler nařídil realizovat operaci Reinhardt. Jejím cílem bylo rychlé odstranění Židů a Romů z Polska, a přednostně těch, kteří byli na vyšších pracovních pozicích nebo měli více majetku. Po odsouhlasení programu začala výstavba a v roce 1942 byl Koncentrační tábor Bełżec plně funkční. První vězni byli do tábora odvezeni již v květnu 1942. Koncentrační tábor Bełżec byl jedním z prvních koncentračních táborů, kde byly testovány proslulé plynové komory pro vyhlazování lidí. Dle dostupných materiálů na provoz celého tábora stačilo pouhých 100 lidí, z nichž někteří zaměstnanci byli například političtí vězni z Ruska. Po nasazení plynových komor bylo do prosince 1942 zavražděno přibližně 500 000 lidí. První plynové komory, které byly postaveny ze dřeva, dokázaly zlikvidovat několik desítek tisíc lidí. Druhá verze plynových komor pak vypadala jako obyčejné sprchy. Ty měly daleko vyšší "efektivnost" a dokázaly během několika málo měsíců zlikvidovat stovky tisíc lidí. Pro odklízení mrtvých těl z plynových komor nacisté používali vždy asi 500 vězňů, které po několika týdnech také zavraždili a použili potom nové. Provoz tábora byl ukončen v prosinci 1942 z důvodů nedostatku prostoru na uklízení mrtvých těl.

Praktické informace

Vstup do míst tehdejšího tábora je zdarma, od dubna do října je otevřeno do 18.00 každý den, zbývající měsíce je otevřeno pouze do 16.00.


Informace a fakta

GPS: 50.3735, 23.458
Nadmořská výška: 272 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:27:53

Koncentrační tábor Bełżec: Recenze

Koncentrační tábor Bełżec prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Tomaszów Lubelski (9km)Krasnobród (27km)Zamość (41km)