TIXIK.cz » Chorvatsko » Dubrovacko-Neretvanska » Konavelské stěny

Konavelské stěny - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Konavelské stěny: Hlídač pokojů
Konavelské stěny Mapa Mapa hotelů Konavelské stěny

Související témata

Konavelské stěny: Fotografie

Doporučené hotely Konavelské stěny


Zobrazit všechny »Konavelské stěny: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Konavelské stěny Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Konavelské stěny a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 20:35:48

Konavelské stěny (Konavoske stijene ) je skalní útvar v Chorvatsku . Nachází se v kraji Konavle, což je nejjižnější kraj chorvatského pobřeží. Konavelské stěny se táhnou podél pobřeží od letoviska Cavtat . Tím, čím jsou ale Konavelské stěny opravdu zajímavé, je pláž Pasjacia. Ta je ukryta přímo pod tímto skalním útvarem a nabízí krásné koupání na přírodní pláži obklopené vysokými skalami.

O Konavelských stěnách

Konavelské stěny táhnoucí se podél pobřeží měří na délku téměř 20 km a v nejvyšších místech dosahují výšky až 300 metrů. Konavelské stěny jsou však vinou eroze v některých místech značně nestabilní a dochází zde k velkým sesuvům skalních stěn. Přístup k moři je tak v této oblasti docela obtížný.

Koupání pod Konavelskými stěnami

Konavelské stěny ukrývají krásnou pláž Pasjacia. Tím, že je hůře dostupná, přináší to pravé kouzlo, proč se na toto místo lidé rádi vracejí. V minulých letech byla pláž a hlavně cesta k ní uzavřena v důsledku častých sesuvů. V posledních letech tam bylo provedeno několik odstřelů nebezpečných skal, a tím je pláž Pasjacia (i Konavelské stěny) pro veřejnost opět přístupná a bezpečná. Byla vybudovaná nová přístupová cesta se zábradlím a z pláže byly odstraněny popadané skály. Pláž Pasjacia je oblázková přírodní pláž s průzračnou vodou. Není ale příliš vhodná pro malé děti a plážový servis tu nečekejte. Odměnou vám bude krásné koupání na pláži, která je na Jadranu ojedinělá.

Jak se tam dostat

Pokud pojedete po magistrále E65 směrem od Cavtatu , kousek za letištěm odbočte z magistrály před obcí Čilipi na místní silnici. Po ní se dostanete až do obce Popovići. Zde nepřehlédněte ukazatel naučná stezka (Naučna staza) . Pokud zde odbočíte, dostanete se až na samý kraj skalního útvaru Konavelské stěny. Odtud se stezkou vytesanou do skal, skalním tunelem a následně i po schodech dostanete až na pláž Pasjacia.


Informace a fakta

GPS: 42.5132, 18.3212
Nadmořská výška: 28 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:41

Konavelské stěny: Recenze

Konavelské stěny prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Cavtat (11km)Molunat (12km)Plat (13km)Mlini (15km)Dubrovník (24km)Zaton (30km)Trsteno (36km)Slano (46km)

Webmap: 1 2 3